28.05.2019 13:29

"Avengers: Endgame" - sceny z filmu przed i po nałożeniu efektów specjalnych

Twórcy filmu "Avengers: Endgame" zamieścili w sieci zdjęcia, ukazujące jak powołano do życia efekty specjalne w finałowej bitwie zaprezentowanej w 23. produkcji Marvela.

Avengers: Endgame
foto: kadr z filmu Avengers: Endgame

Film "Avengers: Endgame" to przełom wśród produkcji Marvel Studios. Historia ukazana w tym tytule znacząco wpłynie na przyszłość całego kinowego świata, a finałowa bitwa przejdzie do historii kinematografii. Twórcy efektów specjalnych do filmu postanowili uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić, jak wyglądało tworzenie kluczowych scen pojedynku Avengers z armią Thanosa.

"Avengers: Endgame" - jak stworzono efekty specjalne?

Kino superbohaterskie raczej nie miałoby sensu bez efektów specjalnych. W zasadzie to kluczowy element w historiach, w których występują postacie z nadprzyrodzonymi mocami, nieistniejące fantastyczne światy, czy bohaterowie różnych rozmiarów i kształtów. Spece od wizualnej sfery filmów muszą się więc sporo natrudzić, by zadowolić widzów i za każdym razem pokazać im coś, czego jeszcze nie widzieli. Na portalu Comicbook Movie zaprezentowano efekty prac uzyskane w post produkcji "Avengers: Endgame".

Avengers: Endgame
Avengers: Endgame
Przeczytaj także "Avengers: Endgame" - dwa nowe zakulisowe zdjęcia z planu. Jedno z pogrzebu, drugie ze wspólnego posiłku

Bitwa rozpoczęła się od inwazji Thanosa na nową siedzibę Avengers. Szalony Tytan zniszczył budowlę, która uległa destrukcji w zjawiskowej eksplozji.

Avengers: Endgame

Jak widać, cały kompleks został wygenerowany komputerowo. Początkowo siedziba przypominała kadr z gry komputerowej pochodzącej z lat 2000. Nie tylko dodano roślinność, urealniono wodę i budynki, ale przede wszystkim stworzono naprawdę przekonywające wybuchy.

Swoich towarzyszy z gruzów uratował Ant-Man, który przybrał formę Giant-Mana. Ta scena również została stworzona za pomocą programów graficznych.

Avengers: Endgame

Jednym z najbardziej spektakularnych fragmentów finałowej bitwy był moment, w którym Kapitan Ameryka z Mjolnirem w dłoni zaatakował Thanosa. Jak ta potyczka wyglądała przed nałożeniem efektów specjalnych?

Avengers: Endgame

Jeszcze większe wrażenie na widzach zrobiła scena, w której magowie pod wodzą Doktora Strange'a otworzyli portale do różnych światów, skąd przybyły posiłki do walki z Thanosem i jego armią. W tym skomplikowanym ujęciu pojawiły się tysiące postaci, które trzeba było poddać procesowi animacji.

Avengers: Endgame

Fani oczekują obecnie, aż "Avengers: Endgame" pojawi się w wydaniu domowym. Będąc w posiadaniu filmu na płytach DVD lub Blu-Ray, miłośnicy Marvel Studios będą mieli okazję dokładnie przeanalizować nie tylko finałową bitwę, ale również cały film. Kto wie, być może komuś uda się znaleźć kolejny zaskakujący szczegół.

Zobacz też: Chris Pratt opublikował "nielegalne" nagranie z planu zdjęciowego "Avengers: Endgame"

Tagi: Duperele Avengers Avengers 4