28.10.2019 13:44

"Avengers: Endgame" - twórca filmu opowiedział o alternatywnych scenach śmierci Iron Mana

Hit Marvel Studios "Avengers: Endgame" przyniósł kres postaci Iron Mana. Montażysta filmu Jeff Ford zdradził kulisy powstawania sceny śmierci superbohatera.

Avengers: Endgame
foto: kadr z filmu Avengers: Endgame

Jednym z najważniejszych momentów "Avengers: Endgame" jest finał, w którym Iron Man po raz ostatni udowadnia, że jest prawdziwym bohaterem. Tony Stark postanawia poświęcić życie, żeby uratować cały wszechświat przed szalonym Thanosem. Śmierć herosa granego przez ponad dekadę przez Roberta Downeya Jr. jest uznawana za najbardziej wzruszający moment filmu, jeśli nie całego uniwersum. Jeden z twórców produkcji, postanowił przybliżyć kulisy powstawania tego fragmentu.

"Avengers: Endgame" - alternatywne sceny śmierci Iron Mana

Montażystą czwartej części "Avengers" został Jeff Ford - filmowiec, który już wcześniej współpracował z braćmi Russo. Ford  montował również "Winter Soldiera", "Civil War" i "Infinity War". Twórca udzielił ostatnio wywiadu dla serwisu Collider, w którym opowiedział o tworzeniu ostatnich chwil życia Iron Mana. To właśnie on wpadł na pomysł, żeby ostatnimi słowami herosa była kwestia "Jestem Iron Man", nawiązująca do pierwszej części serii o Tonym Starku.

"

Kiedy składaliśmy do kupy końcówkę filmu, kiedy nagraliśmy ostatnie chwile Tony'ego za pierwszym razem, zrobiliśmy to tak, żeby mieć kilka opcji. Robert miał swoje pomysły... Daliśmy mu do tego przestrzeń. Joe i Anthony [Russo] nie mają nic przeciwko improwizowaniu. Nakręciliśmy różne wersje ostatniego momentu Iron Mana. Niektóre z nich były szalone. Niektórych i tak nigdy byśmy nie wykorzystali.

Część z nich to były żarty. Inne stanowiły same nieprzyzwoitości. Jeden były całkowicie emocjonalne, surowe - robił szalone rzeczy. Ale były też kombinacje tych trzech rodzajów gry. Podczas montażu tej sceny odkryliśmy, że potrzebujemy kwestii dla Roberta skierowanej do Thanosa. Momentu, który nie jest jakimś rodzajem wymiany, tylko dosłownym powiedzeniem "oto kim chcę być" i "oto kim jestem". To mogło dać widzom ten odpowiedni moment.

W jednej z wersji Thanos nie mówi nic. Ma Rękawicę. Patrzy na niego, jakby chciał zakomunikować: "Mam cię". Pstryka. Patrzy. Nie może w to uwierzyć. Kamera na Tony'ego. Tony wstaje z ręką uniesioną w górze i pstryka. To było piękne. Naprawdę działało. Ale odkryliśmy, że Thanos potrzebował motywu przewodniego w "Endgame". Tym motywem miało być jego przekonanie o nieuchronności. "

Avengers: Endgame
Avengers: Endgame
Przeczytaj także "Avengers: Endgame" - jeden z Avengerów miał zostać wiceprezydentem USA

Jak widać, twórcy hitu Marvela próbowali ugryźć finałową scenę Iron Mana na różne sposoby. Na szczęście dograno kwestię wypowiedzianą przez Starka, która w piękny sposób zamknęła historię Iron Mana.

Foto: kadr z filmu "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów"/ Marvel Studios
Foto: kadr z filmu "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów"/ Marvel Studios
Przeczytaj także Robert Downey Jr. opowiedział o ostatnich chwilach na planie u boku Stana Lee

Zobacz też: "Avengers": scenarzyści "Infinity War" i "Endgame" zdradzili odrzucone pomysły z filmów Marvela

Tagi: News Avengers Robert Downey Jr. Iron Man Avengers 4