"Avengers: Endgame" - twórcy pokazali zdjęcia z nagrań jednej z najlepszych scen film

18.05.2019 13:58
"Avengers: Endgame" - twórcy pokazali zdjęcia z nagrań jednej z najlepszych scen film Fot. kadr z filmu

Embargo na spoilery z "Avengers: Endgame" powoli opada, więc na mediach społecznościowych związanych z MCU pojawiają się materiały zakulisowe z najlepszych scen filmu - jedno ze zdjęć prezentuje tzw. A-Force, na drugim widzimy zaś Kapitana Amerykę dzierżącego Mjolnira.

Film "Avengers: Endgame" zadebiutował w kinach 25 kwietnia 2019 roku i w ciągu kilku tygodni wspiął się na 2. miejsce listy najlepiej zarabiających produkcji filmowych w historii. Do pobicia "Avatara" brakuje mu "zaledwie" około 250 milionów dolarów. Ogromny sukces komercyjny był na szczęście połączony z wysoką jakością filmu braci Russo - "Endgame" spotkało się z bardzo ciepłymi słowami ze strony nie tylko krytyków, ale też przede wszystkim fanów, którzy byli zadowoleni z tego, jak zakończyła się "Infinity Saga" tworzona przez Marvel Studios od 2008 roku.

Avengers: Endgame - zakulisowe zdjęcia z powstawania najważniejszych scen

Od premiery produkcji minęły już ponad 3 tygodnie, więc scenarzyści i reżyserowie produkcji chętnie zaczęli rozmawiać z dziennikarzami o poszczególnych elementach fabuły "Avengers: Endgame". Również sam dział promocyjny Marvel Studios postanowił w materiałach prasowych zdradzić sporo tajemnic, przygotowując spoty reklamowe zawierające najważniejsze momenty filmu braci Russo. Twórcy zaczęli też pokazywać zdjęcia zakulisowe, które przedstawiają proces tworzenia "Avengers: Endgame".

Przeczytaj także

Na oficjalnych profilach Avengers w mediach społecznościowych pojawiło się m.in. zdjęcie prezentujące całą kobiecą obsadę "Avengers: Endgame" (oprócz Black Widow, która poległa wcześniej w walce). Wraz z nimi na fotografii widoczni są bracia Russo. Pokazuje to oczywiście prace nad jednym z najlepszych momentów filmu, kiedy to kobieca część Avengers staje między Thanosem a Rękawicą Nieskończoności. Fani od lat czekali na wprowadzenie większej ilości superbohaterek, a opisywany fragment filmu był spełnieniem marzeń wielu z wielbicieli Marvela - wystarczy tylko poczytać komentarze pod zdjęciem:

Kolejnym zdjęciem zakulisowym podzielił się natomiast Chuck Zlotnick, który pracował jako fotograf przy "Avengers: Endgame", a także m.in. przy "Parku Jurajskim". Artysta przedstawił Chrisa Evansa w stroju Kapitana Ameryki, który dzierży w rękach nie tylko swoją tarczę, ale także Mjolnira, czyli młot Thora. W filmie okazało się bowiem, że Rodgers jest "wart" broni i może jej używać (a nawet przywoływać pioruny):

Avengers: Endgame - co dalej z MCU?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej - "Avengers: Endgame" jest niejako zakończeniem serii filmów zwanej "Infinity Saga". I chociaż 3. Faza MCU ma się zakończyć filmem "Spider-Man: Far From Home", to w "Endgame" końca dobiegła historia Iron Mana, Kapitana Ameryki, Black Widow, a także prawdopodobnie Hawkeye'a, który w końcu odzyskał swoją rodzinę. Przyszłość należy więc do innych bohaterów - wśród nich pojawią się "Eternals", a także "Shang-Chi". 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.