"Avengers: Endgame" - w filmie miał się pojawić wzruszający hołd złożony Grootowi

21.11.2019 14:02
"Avengers: Endgame" - w filmie miał się pojawić wzruszający hołd złożony Grootowi Fot. kadr z filmu Avengers: Infinity War

W sieci pojawił się concept art przedstawiający alternatywny wygląd Rocket Raccona. Początkowo Strażnik Galaktyki miał oddać hołd swojemu poległemu kompanowi.

Nie ma chyba bardziej zżytej ze sobą pary przyjaciół w filmach Marvela niż Rocket Raccoon i Groot. Z tego powodu śmierć drzewopodobnego kosmity w "Avengers: Infinity War" była niezwykle poruszająca. Okazuje się, że w "Avengers: Endgame" kosmiczny szop miał oddać hołd swojemu poległemu towarzyszowi.

"Avengers: Endgame" conept art Rocket Raccoona

W czwartej części "Avegers" Rocket i Nebula byli jedynymi członkami Strażników Galaktyki, którzy nie zostali wymazani z istnienia przez pstryknięcie Rękawicą Nieskończoności. Szop przez pięć lat, które minęły od porażki superbohaterów w Wakandzie, zdążył przyzwyczaić się do życia na Ziemi. Szybko zaaklimatyzował się i odnalazł wśród pozostałych bohaterów, ale w głębi duszy tęsknił za swoimi kamratami, a szczególnie za Grootem.

Przeczytaj także

Osoby odpowiedzialne za wizualną stronę "Endgame" postanowiły w symboliczny sposób pokazać żałobę Rocketa poprzez element kostiumu, który podkreślałby pamięć po zmarłym Groocie. W albumie "Marvel's Avengers: Endgame - The Art of the Movie" ukazującym kulisy powstawania filmu, zaprezentowano niewykorzystane szkice koncepcyjne bohaterów produkcji. Wśród nich nie zabrakło Rocketa. Okazuje się, że w jednym z wczesnych pomysłów szop miał nosić na ręce bransoletkę zrobioną z gałązki pozostawionej przez Groota.Concept art pojawia się w 2:37 minucie poniższego wideo.

W albumie nie zawarto opisu tego szkicu ani powodu, z którego twórcy nie zdecydowali się wcielić go w życie. Być może wynikało to z faktu, że wraz z bohaterami w proch rozsypały się również przedmioty i stroje, które mieli na sobie w momencie znikania. Groot nie nosił ubrania, więc tym bardziej trudno sobie wyobrazić, żeby pozostała po nim nawet najmniejsza gałązka. Nie zmienia to jednak faktu, że pomysł jest niezwykle wzruszający i w bardzo prosty sposób mówi o kondycji psychicznej Rocketa.

Przeczytaj także

Zobacz też: Czy Thanos powróci w kolejnych filmach Marvela? Usunięta scena z "Avengers: Endgame" potwierdza tę teorię

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.