"Avengers: Endgame" - w polskich kinach będą seanse z przerwami na wyjście do toalety

Sergiusz Kurczuk
01.04.2019 13:19
"Avengers: Endgame" - w polskich kinach będą seanse z przerwami na wyjście do toalety Fot. kadr z filmu Iron Man 2

Film "Avengers: Endgame" ma trwać ponad 3 godziny. Z tego powodu polskie kina postanowiły wprowadzić nietypowe rozwiązanie - przerwy na wyjście do toalety.

Już niedługo do kin wejdzie długo wyczekiwana 4. cześć serii "Avengers". Produkcja będzie prawdziwym przełomem w świecie kina superbohaterskiego. Twórcy potwierdzili, że "Avengers: Endgame" trwa dokładnie 3 godziny i 2 minuty, co czyni ten tytuł najdłuższą produkcją Marvel Studios. Kiedy fani dowiedzieli się o długości filmu, zaczęły targać nimi skrajne uczucia. Z jednej strony cieszyli się, że spędzą ponad 180 minut z ukochanymi herosami. Z drugiej zmartwili się, że podczas seansu mogą doskwierać im rozmaite potrzeby fizjologiczne. Na szczęście właściciele polskich kin postanowili rozwiązać ten problem.

Przeczytaj także

"Avengers: Endgame" z przerwami podczas seansu

W trosce o dobro swoich klientów (i w obawie o czystość na salach kinowych) przedstawiciele wybranych kin studyjnych i popularnych sieci multipleksów postanowili wyświetlać najnowszych hit Marvel Studios na trzy sposoby. Widzowie przed zakupem biletu muszą wiec poinformować kasjera, z której opcji skorzystają. Seans "Dla prawdziwych fanów", to opcja dla hardkorowców, którzy cechują się stalowym pęcherzem. Projekcja o kryptonimie "Jedynka" to seans "Endgame" z jedną przerwą, mniej więcej w połowie filmu. "Dwójka" jak sama nazwa wskazuje, oferuje dwie przerwy w trakcie filmu. Jedna z nich jest odpowiednio wydłużona, żeby klienci kin mogli ze spokojem udać się do toalety bez obawy, że ominie ich jakiś istotny szczegół filmu.

Przeczytaj także

Na temat pomysłu wypowiedział się Jan Moczniak - jeden z prezesów sieci kin.

Początkowo długość filmu "Avenger: Endgame" bardzo nas zaskoczyła. Baliśmy się, że przeciętny zjadacz popcornu nie wytrzyma tak długo na sali kinowej. Wraz z dystrybutorami zaczęliśmy myśleć o rozwiązaniu tego problemu. Mieliśmy naprawdę różne pomysły. Pojawiła się nawet idea dodawania pieluchomajtek do każdego dużego zestawu popcorn plus cola, a także zamówienia specjalnych foteli VIP-owskich, które miałyby funkcję toalety. Niestety do premiery filmu zostało za mało czasu, by wdrożyć te plany w życie. Zdecydowaliśmy się więc na taktykę, która pojawia się w teatrach - przerwy, w ciągu których widzowie mogą udać się na przykład do toalety.

Niestety przerwy nie są dostępne podczas projekcji 3D, co oznacza, że tego typu pokazy będą zarezerwowane wyłącznie dla osób, które nie potrzebują pauzy w tracie seansu.

"Avengers: Endgame" - kiedy premiera?

Film trafi do polskich kin już 25 kwietnia 2019 roku. Czy pomysł z przerwami na wyjście do toalety się sprawdzi i w przyszłości ponownie zobaczymy podobne rozwiązania? W końcu na horyzoncie widać powoli kolejne części "Avatara", które swoją długością mogą pobić wynik "Avengers: Endgame". O tym przekonamy się już za kilkanaście dni.

>>Zobacz też: Jak załatwia się Iron Man?<<

Prima Aprilis!

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.