"Avengers: Endgame" - wszystko co na ten moment wiemy o produkcji Marvela

Natalia Nowecka
10.04.2019
Aktualizacja: 16.04.2019 15:34
"Avengers: Endgame" - wszystko co na ten moment wiemy o produkcji Marvela Fot. materiały promocyjne

Premiera "Avengers: Endgame" już lada moment. Z tej okazji postanowiliśmy zgromadzić dla was w jednym miejscu wszystkie istotne informacje dotyczące produkcji, które dotychczas uzyskaliśmy.

Najnowszy film Marvel Studios, zatytułowany "Avengers: Endgame", pojawi się na ekranach kin już 25 kwietnia 2019 roku. Napięcie zaczyna sięgać zenitu, a fani przeszukują Internet w poszukiwaniu jakichkolwiek informacji związanych z produkcją. By zaoszczędzić wam czasu i energii, postanowiliśmy zgromadzić wszystkie informacje odnośnie "Endgame", które do tej pory udało nam się uzyskać.

"Avengers: Endgame" - co wiemy o nowych Avengersach?

Jeśli nie możecie się już doczekać filmu i chcecie się dowiedzieć, co na ten moment wiemy na jego temat, wszystkie istotne informacje znajdziecie poniżej. Przedstawiamy listę potwierdzonych informacji, które do tej pory uzyskaliśmy  w związku z produkcją "Avengers: Endgame". By nic wam nie umknęło, lista będzie na bieżąco aktualizowana aż do dnia 25 kwietnia 2019 roku, kiedy to film zawita na ekranach polskich kin.

1. Pierwszy oficjalny opis fabuły i grafika przedstawiająca głównych bohaterów

Na początku lutego 2019 roku twórca popcornu Orville Redenbacher podzielił się, za pośrednictwem swojej strony, grafiką koncepcyjną na której widnieją członkowie oryginalnej grupy Avengers. Możemy na niej zobaczyć między innymi nowy strój Kapitana Ameryki (silnie nawiązujący do tego, który znamy z komiksów), Clinta Burtona z nowym wyglądem oraz Hulka, który po raz pierwszy przywdział kostium superbohatera.

Foto: materiały promocyjne Fot. Foto: materiały promocyjne

W tym samym czasie, australijski oddział Disneya opublikował pierwszy oficjalny opis fabuły filmu "Avengers: Endgame", który prezentuje się następująco:

Po druzgocących wydarzeniach z "Avengers: Infinity War", wszechświat leży w ruinie po tym, co zrobił Szalony Tytan Thanos. Avengers muszą ponownie się zjednoczyć z pomocą pozostałych przy życiu sojuszników, by cofnąć czyny Thanosa i znów przywrócić porządek we wszechświecie, bez względu na konsekwencje. 

2. Drugi opis fabuły

W marcu 2019 roku firma Atom, specjalizująca się w sprzedaży biletów na filmy, opublikowała na swojej stronie kolejny opis fabuły filmu Marvela. Co dziwne, wpis dość szybko zniknął z oficjalnej strony portalu, jednak w Internecie nic nie ginie i opis zaczął krążyć po sieci.

Thanos pstryknął pod koniec "Avengers: Infinity War" i nagle połowa istnień we wszechświecie przestała istnieć. Teraz grupa składająca się z Kapitana Ameryki, Black Widow, Iron Mana, Thora i Hulka pracuje nad tym, by cofnąć działania Szalonego Tytana.

Nasi bohaterowie nie mogli pokonać Thanosa za pierwszym razem, więc rewanż wydaje się być bezsensowny. Czy pomoże im ogromna moc Kapitan Marvel? A może umiejętność znajdywania przestrzeni między atomami, którą włada Ant-Man? "Avengers: Endgame" zmieni oblicze całego Marvel Cinematic Universe. Kiedy film się skończy, nic nie będzie już takie samo. 

3. Opis dwóch scen z filmu

Na początku marca 2019 studio Disney zaprezentowało swoim udziałowcom wybrane sceny z dwóch nadchodzących produkcji - "Star Wars: Episode IX" oraz właśnie "Avengers: Endgame". Opis scen z filmu Marvel Studios prezentuje się następująco:

Rozpoczynamy w momencie, gdy Avengers siedzą w swojej siedzibie (widzieliśmy to w zwiastunie). Pojawia się Kapitan Marvel. Nebula ostrzega herosów, że Thanos po zrealizowaniu swojego planu "wybierze się do ogrodu"(widzieliśmy to w zwiastunie, gdy przechadzał się po polu słoneczników). Kapitan sugeruje więc, że ich zadaniem jest udanie się tam, zdobycie kamieni i cofnięcie biegu wydarzeń. Chwilę później Rocket, Thor, Kapitan Ameryka, War Machine i Black Widow siedzą na statku kosmicznym gadającego szopa. Rocket żartobliwie prosi o podniesienie ręki tych, którzy jeszcze nie byli w kosmosie. Prosi też, by bohaterowie nie wymiotowali na jego statku.  

4. Pojawiły się trzy zwiastuny promujące film

W przeciągu ostatnich kilku miesięcy pojawiły się trzy oficjalne zwiastuny promujące najnowszą produkcję wchodzącą w skład Kinowego Uniwersum Marvela. Choć wszystkie były do siebie podobne, każdy z nich przedstawiał nowe ujęcia, znacznie przybliżające nam fabułę filmu "Avengers: Endgame".

Zwiastun numer 1:

Zwiastun numer 2:

Zwiastun numer 3:

5. Pierwszy zwiastun "Avengers: Endgame" pobił rekord wyświetleń w serwisie YouTube

Pierwszy oficjalny zwiastun promujący film "Avengers: Endgame" stał się najczęściej oglądanym trailerem w historii serwisu YouTube. W ciągu pierwszych 24. godzin materiał obejrzało aż 289 milionów osób. Co ciekawe, poprzednim rekordzistą był film "Avengers: Infinity War", z wynikiem 230 milionów widzów.

6. Zwiastuny skonstruowane zostały tak, by wprowadzić widzów w błąd

Reżyserzy produkcji - Anthony i Joe Russo, w rozmowie z Empire Magazine, potwierdzili, że spora część scen, które widzimy z zwiastunach tak naprawdę nie znajduje się w filmie. Taki zabieg ma rzecz jasna na celu sugerowanie innego przebiegu wydarzeń od tego zaprezentowanego w produkcji, by w możliwie w jak największy sposób zszokować widzów.

Rozmawialiśmy długo na temat tego, w jaki sposób reklamować ten film. rzecz w tym, że dla nas najważniejszą rzeczą było zachować fabułę w tajemnicy. Kiedy byłem mały, zobaczyłem "Imperium kontratakuje" o 11 rano w dniu premiery. To mnie bardzo poruszyło, bo nic nie wiedziałem na temat historii, którą zamierzałem obejrzeć. Podjęliśmy próbę odtworzenia tego doświadczenia. 

7. Pełna scena z filmu opublikowana na antenie programu Good Morning America

8 kwietnia 2019 roku, podczas porannej audycji programu Good Morning America, fani mogli zobaczyć pełną scenę z nadchodzącej produkcji Marvel Studios. Widzimy w niej wybranych członków drużyny Avengers, w towarzystwie Kapitan Marvel, obmyślających plan działania. Scena najprawdopodobniej pochodzi z początkowej fazy filmu.

8. Czas trwania produkcji

W połowie kwietnia 2019 roku, w trakcie konwentu CinemaCon, bracia Russo potwierdzili, że ostateczny czas trwania filmu "Avengers: Endgame" wynosi 3 godziny i 58 sekund, wliczając w to napisy końcowe. Decyzję o tym, że produkcja trwać będzie tak długo, reżyserzy tłumaczyli faktem, iż rozmach przedstawianej historii oraz to, jak ważny jest to film dla wszystkich fanów Marvela, sprawiły, że nie dało się tego drastycznie pociąć. "Zasłużyliście na długi, satysfakcjonujący finał" - podsumował Joe Russo.

9. Oficjalny polski tytuł

Choć wielu osobom często nie podoba się tendencja do usilnego tłumaczenia tytułów, które wystarczająco dobrze brzmią w oryginale, polscy dystrybutorzy znów postanowili uraczyć nas polską wersją podtytułu filmu ze stajni Marvela. Tak więc po "Wojnie bohaterów" i "Wojnie bez granic" przyszedł czas na "Koniec gry".

10. Skąd podtytuł "Endgame"?

Mimo, iż dosłowne tłumaczenie polskich dystrybutorów jest jak najbardziej poprawne, gdyż z angielskiego "Endgame" to faktycznie "Koniec gry", twórcy filmu mieli na myśli nieco głębsze znaczenie owego podtytułu. Jest to bowiem nawiązanie do gry w szachy (dlatego właśnie tytułowe "Endgame" pisane jest łącznie). Chodzi tutaj o grę końcową, czyli momenty gry, w którym na szachownicy pozostało już niewiele bierek. Mała liczba figur silnie wpływa na dynamikę rozgrywki i strategie, które muszą opracować gracze, a wszystko za sprawą wolnych linii i kolumn. Główną rolę odgrywają wówczas tak zwane ciężkie figury i to właśnie za ich pomocą można doprowadzić do zwycięskiej rozgrywki. Właśnie taką sytuację przedstawia fabuła filmu "Avengers: Endgame" - kilku pozostałych przy życiu superbohaterów musi zmierzyć się w ostatecznej rozgrywce ze znacznie silniejszym przeciwnikiem, w postaci Thanosa.

Foto: kadr z filmu "Avengers: Infinity War" Fot. Foto: kadr z filmu "Avengers: Infinity War"

11. Wszystkie dotychczasowe teorie są błędne

W ciągu roku dzielącego "Avengers: Endgame" od jego poprzednika "Infinity War", fani zdążyli stworzyć naprawdę imponujący zbiór teorii związanych z filmem. Jedne z przewidywań odnośnie potencjalnych wydarzeń były totalnie absurdalne (jak na przykład Thanus theory), inne zaś brzmiały naprawdę sensownie. Jednakże, w jednym z wywiadów reżyserzy filmu przyznali, że żadna z dotychczasowych teorii nie ma pokrycia w filmie.

Fani są bardzo emocjonalnie zaangażowani i spędzili wiele czasu na myślenie o tych bohaterach oraz wytężanie swojej wyobraźni, by odgadnąć dokąd może podążyć ta historia. Czasami ich wymysły są zupełnie nieprawdopodobne, inne zaś nieco zbliżone do tego co może się wydarzyć. Ale tak blisko prawdy nikt się jeszcze nie znalazł. 

12. Oficjalne zdjęcia przedstawiające Thanosa

Magazyn Empire zaprezentował fanom wygląd głównego antagonisty filmu - Thanosa, który nieco różnić się będzie od tego, który podziwialiśmy w filmie "Avengers: Infinity War". Szczególną uwagę należy zwrócić na Rękawicę Nieskończoności, która jest tutaj w znacznie lepszym stanie niż gdy widzieliśmy ją po raz ostatni, zaraz po pstryknięciu.

13. Nowe stroje superbohaterów

Zarówno w jednym ze zwiastunów, jak i na oficjalnych grafikach koncepcyjnych, pozostali przy życiu superbohaterowie prezentują się w nowych, białych strojach. Wszystko wskazuje więc na to, że po raz pierwszy w historii MCU bohaterowie przywdzieją identyczne kostiumy. Czym dokładnie są owe stroje oraz jakie jest ich zastosowanie pozostaje jednak wciąż w sferze domysłów, spośród których najpopularniejszym przypuszczeniem jest to, iż służą one do podróży w czasie za pomocą Quantum Realm.

foto: print screen z Reddit Fot. foto: print screen z Reddit

14. "Avengers: Endgame" zamyka The Infinity Saga

W jednym z wywiadów dla Empire Magazine, Kevin Feige - prezes Marvel Studios, przyznał, że wszystkie dotychczasowe 22. filmy wchodzące w skład Kinowego Uniwersum Marvela stanowią jedną całość i noszą wspólną nazwę The Infinity Saga. "Avengers: Endgame" ma być filmem zwieńczającym dotychczasową historię opowiadaną nam przez Marvela, zamykając jej pierwszy rozdział.

15. Które filmy trzeba zobaczyć przed seansem "Avengers: Endgame"?

Choć, rzecz jasna, by w pełni czerpać radość z seansu filmu "Avengers: Endgame" należy obejrzeć wszystkie poprzednie 21. filmów, gdyż w przeciwnym razie przypominałoby to obejrzenie finału sezonu jakiegoś serialu, nie oglądając uprzednio ani jednego odcinka. Twórcy zwrócili jednak uwagę na to, które filmy mają największe znaczenie dla fabuły 22. produkcji Marvel Studios i są to "Kapitan Ameryka: Civil War" oraz "Avengers: Infinity War".

Foto: materiały promocyjne Fot. Foto: materiały promocyjne

16. Clint Burton jako Ronin

Przypuszczenia fanów, podparte wyciekiem zdjęć z planu, zostały potwierdzone w chwili premiery zwiastuna - Clint Burton przestał być poczciwym Hawkeye'm i w "Avengers: Endgame" wystąpi jako żądny zemsty Ronin.

Foto: kadr ze zwiastuna filmu "Avengers: Endgame Fot. Foto: kadr ze zwiastuna filmu "Avengers: Endgame

17. Zginie przynajmniej jedna kluczowa postać

Po bombie emocjonalnej, jaką było "Infinity War" oraz zapewnieniom aktorów, wszyscy są przygotowani na to, że seans "Avengers: Endgame" nie będzie należał do najłatwiejszych, gdyż najprawdopodobniej przyjdzie nam pożegnać kilku ulubionych bohaterów, raz na zawsze. Domysły fanów niejako potwierdził człowiek, podkładający głos pod szopa Rocketa, w hiszpańskojęzycznej wersji filmu. W jednym z wywiadów wyznał on, że "Ginie kluczowa postać". Czy użycie liczby pojedynczej ma w tym przypadku jakieś znacznie, dowiemy się 25 kwietnia 2019 roku.

Foto: kadr z filmu "Avengers: Age of Ultron" Fot. Foto: kadr z filmu "Avengers: Age of Ultron"

18. Shuri nie przeżyła pstryknięcia Thanosa

Po seansie filmu "Avengers: Infinity War" wielu fanów miało jeszcze nadzieje, że siostra T'Challi - Shuri, przeżyła triumf Thanosa i pomoże drużynie Avengers w cofnięciu tego, co uczynił Szalony Tytan, lub chociaż przywróci Visiona do życia. Nic takiego się jednak nie stanie, ponieważ jeden z plakatów promujących film potwierdził śmierć bohaterki.

Foto: materiały prasowe Fot. Foto: materiały prasowe

19. Nie przeżył również doktor Selvig

Jeden z najnowszych spotów telewizyjnych potwierdził również śmierć kolejnej postaci. Wydarzeń z poprzedniego filmu nie przeżył również przyjaciel Thora, genialny astrofizyk Erik Selvig.

Foto: Kadr z filmu "Thor" Fot. Foto: Kadr z filmu "Thor"

20. Ile czasu minęło od wydarzeń z "Avengers: Infinity War"?

Gdy ruszyła machina marketingowa związana z "Endgame", dowiedzieliśmy się również w jakim miejscu w czasie znajdziemy naszych bohaterów. Okazuje się, że kontynuacja "Infinity War" rozpoczyna się dokładnie 22 dni od wydarzeń z poprzednika.

21. W "Avengers: Endgame" po raz ostatni pojawi się Pepper Potts

W oficjalnej wypowiedzi Gwyneth Paltrow ogłosiła, że kończy swoją przygodę z Marvelem. "Avengers: Endgame" będzie jej ostatnim występem w roli ukochanej Tony'ego Starka, Pepper Potts.

©2009 Marvel./EAST NEWS Fot. ©2009 Marvel./EAST NEWS

22. W "Avengers: Endgame" wystąpi gwiazda serialu "13 powodów"

Pod koniec października 2018 roku świat obiegła informacja, że do obsady filmu "Avengers: Endgame" dołączyła młoda aktorka. Jest nią Katherine Langford, znana głównie z roli Hannah Baker w serialu Netfliksa, pod tytułem "13 powodów". Na ten moment nie pojawiły się żadne oficjalne informacje, potwierdzające w kogo wcieli się dziewczyna. Pojawiły się jednak domysły, że może odegrać rolę córki Tony'ego Starka i Pepper Potts.

Foto: Jordan Strauss/Invision/AP/East News Fot. Foto: Jordan Strauss/Invision/AP/East News

23. Powróci Wong

Wcielający się w postać wiernego przyjaciela Doktora Strange'a oraz potężnego czarownika Wonga, Benedict Wong zapewnił, że w nadchodzącym filmie znów zobaczymy jego postać. Kto wie, może to on pokona Thanosa?

foto: kadr z filmu "Avengers: Infinity War" Fot. foto: kadr z filmu "Avengers: Infinity War"

To już wszystkie potwierdzone infomacje, jakie udało nam się zgromadzić w związku z nadchodzącym filmem "Avengers: Endgame". W przypadku napływu nowych informacji, powyższa lista będzie na bieżąco aktualizowana.

Zobacz też: >> W jakiej kolejności oglądać produkcje Marvela? <<

Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.