"Avengers: Endgame" - wszystko, co przegapiliście w najnowszym zwiastunie filmu Marvela

Sergiusz Kurczuk
14.03.2019 16:40
kadr z filmu Avengers: Endgame|undefined Fot. kadr z filmu Avengers: Endgame

Do sieci niespodziewanie trafił najnowszy zwiastun filmu "Avenger: Endgame". Postanowiliśmy przeanalizować trailer i przyjrzeć się szczegółom produkcji Marvel Studios.

Przełom kwietnia i maja 2019 roku będzie zdecydowanie należał do filmu "Avengers: Endgame". Miliony widzów na całym świecie od wielu miesięcy czekają, żeby poznać dalsze losy herosów, którym udało się przeżyć pstryknięcie Thanosa. Twórcy filmu postanowili zaskoczyć fanów i zamieścili w sieci nowy zwiastun 4. części "Avengers" bez wcześniejszej zapowiedzi. Co się w nim kryje?

Przeczytaj także

"Avengers: Endgame" - co 2. zwiastun mówi o fabule filmu?

22. produkcja Marvel Studios przez wiele miesięcy była trzymana w tajemnicy. Tytuł filmu poznaliśmy dopiero z premierą pierwszego zwiastuna. Długo wyczekiwana zapowiedź nie zdradzała zbyt wiele na temat fabuły filmu. Co ciekawe, o wiele więcej szczegółów ukryto w 30-sekundowym teaserze zaprezentowanym podczas Super Bowl 2019. Nowy trailer w dużej mierze składa się z niewykorzystanego wcześniej materiału. Jakie szczegóły pojawiają się w zapowiedzi?

Przeszłość herosów

Avengers 4 Fot. foto: kadr z filmu Avengers: Endgame

Ważną częścią nowego zwiastuna są fragmenty pierwszych solowych filmów, poświęconych najważniejszym z oryginalnego składu Avengers. Mowa o urywkach z produkcji "Iron Man", "Kapitana Ameryka: Pierwsze starcie" oraz "Thor". Czarnobiałe sceny z przeszłości zestawiono z fragmentami "Endgame", co wprowadza silny kontrast wynikający z ewolucji tytułów MCU. Te momenty ukazują przeszłość herosów, która bezpowrotnie minęła i z perspektywy czasu wydaje się niezwykle błaha. Może też sugerować jeden z najpopularniejszych fanowskich scenariuszy - podróż w czasie, dzięki której bohaterowie pokonają Thanosa.

Kate Bishop

Avengers 4 Fot. foto: kadr z filmu Avengers: Endgame

Z poprzedniego punktu bezpośrednio wynika ten. Od dawna plotkuje się, że niebawem na dużym ekranie zobaczymy nową wersję Hawkeye'a - Kate Bishop. Nie wiadomo, czy w filmie pojawi się dosłowne przeniesienie komiksowej postaci do MCU, ale scena, w której Clint Barton uczy strzelać z łuku młodą dziewczynę, właśnie na to wskazuje. Kim jest uczennica? Prawdopodobnie to córka Hawkeye'a, która obróciła się w pył wraz z połową populacji wszechświata. Wskazuje na to następna scena, w której Black Widow znajduje odmienionego Clinta, znanego obecnie jako Ronin

Hawkeye i Black Widow

Avengers 4 Fot. foto: kadr z filmu Avengers: Endgame

W zwiastunie Natasha i Clint pojawiają się dość często. Od dawna wiadomo, że łączy ich silna zażyłość. Początkowo fani uważali, że podobnie jak w komiksach byli kiedyś parą. Jednak wydarzenia z "Avengers: Age of Ultron" wskazują raczej na dozgonną przyjaźń. Nie wykluczone jednak, że śmierć żony Hawkeye'a, pchnie go w ramiona Black Widow. Do romansu może dojść również w alternatywnej rzeczywistości, która według przewidywań fanów ma się pojawić w "Endgame".

Kamień Nieskończoności

Avengers 4 Fot. foto: kadr z filmu Avengers: Endgame

Kolejny szczegół dotyczący Hawkeye'a, wynikający po trochu z fanowskich teorii. Według jednej z nich utalentowany łucznik, ma wejść w posiadanie Kamienia Nieskończoności, który zdobędzie w alternatywnym wymiarze, lub po podróży w czasie. W nowym zwiastunie widzimy, że kostium herosa jest wyposażony w urządzenie, które emituje światło, umieszczone na dłoni. Czy to klejnot? A może miniaturowy wehikuł czasu? 

Nowy najlepszy przyjaciel Rocketa

Avengers 4 Fot. foto: kadr z filmu Avengers: Endgame

W wyciskającym łzy finale "Infinity War" Rocket Raccon stracił ukochanego przyjaciela imieniem Groot. Szop nie jest świadomy, że reszta Strażników Galaktyki również rozpłynęła się w powietrzu. Wygląda jednak na to, że Rocket znajdzie sobie nowego przyjaciela, dzięki któremu będzie mógł ostrzeliwać wrogów z bezpiecznej wysokości. Ze zwiastuna wynika, że kosmiczny heros zbrata się z War Machine.

Nebula kontra Thanos

Avengers 4 Fot. foto: kadr z filmu Avengers: Endgame

W krótkim urywku widzimy rozwścieczoną i gotową do ataku Nebulę. Być może to fragment, w którym przybrana córka Thanosa rzuci się na Szalonego Tytana w akcie gorejącej od wielu lat zemsty. Nebula niejednokrotnie zapowiadała, że marzy o śmierci swojego adopcyjnego ojca. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że Nebula stanie się oficjalnym członkiem Avengers i otrzyma jeden z białych kostiumów drużyny.

Tony Stark wróci na Ziemię

Avengers 4 Fot. foto: kadr z filmu Avengers: Endgame

Pierwszy zwiastun zasmucił fanów Iron Mana. Widzieliśmy w nim Tony'ego Starka pozostawionego na pastwę losu w przestrzeni kosmicznej na statku Strażników Galaktyki. Wszystko wskazuje jednak na to, że herosowi uda się powrócić na Ziemię, w czym pomoże mu Nebula, albo pędząca na wezwanie Nicka Fury'ego Kapitan Marvel. W jednej z końcowych scen nowego zwiastuna widzimy Avengers odzianych w białe kostiumy. Wśród nich kroczy Tony Stark.

Śmierć pierwszych Avengers

Avengers 4 Fot. foto: kadr z filmu Avengers: Endgame

Nie oznacz to jednak, że Kapitan Ameryka, Thor i Iron Man nie poniosą w filmie śmierci. Na pożegnanie z najpotężniejszymi z pierwszych Avengers mogą wskazywać słowa: "Zwyciężymy. Cena nie gra roli" wypowiadane przez Steve'a Rogersa. Czy Herosi rzeczywiście się poświęcą?

Kapitan Marvel

Avengers 4 Fot. foto: kadr z filmu Avengers: Endgame

Kolejnym palącym problemem fanów Marvel Studios była Kapitan Marvel. Widzowie zastanawiali się, w którym momencie filmu pojawi się nowa bohaterka MCU. Ostatni fragment potwierdza to, co zostało zapowiedziane w jednej ze scen po napisach w "Kapitan Marvel". Carol Danvers pojawi się na Ziemi zwarta i gotowa do walki z Thanosem na samym początku "Endgame". Czy to właśnie ona będzie klucem do zwycięstwa nad Szalonym Tytanem?

"Avengers: Endgame" - kiedy premiera?

Należy jednak pamiętać, że wszelkie materiały promocyjne, dotyczące 4. części "Avengers" pochodzą jedynie z pierwszych 20 minut filmu, który prawdopodobnie będzie trwał trzy godziny. Wszystko, co można dostrzec w zwiastunach, jest więc wierzchołkiem góry lodowej. Należy dodatkowo pamiętać, że twórcy lubią wprowadzać widzów w błąd, manipulując odpowiednio zwiastunami, co miało miejsce w przypadku "Thora: Ragnarok" i "Avengers: Infinity War". Jak zakończy się potyczka z Thanosem? Przekonamy się już 25 kwietnia 2019 roku, kiedy film wejdzie na ekrany kin.

>>Zobacz też: Czy Quicksilver powróci w "Avengers 4"?<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.