06.05.2019 16:43

„Avengers: Endgame” wyemitowane w telewizji kablowej. Użyto kopii nagranej w kinie

„Avengers: Endgame” bije rekordy zainteresowania ze strony widzów – jedna z telewizji kablowych wpadła więc na pomysł zwiększenia swojej oglądalności przez wyemitowanie gorącego hitu Marvela w dzień po jego premierze. Klientom zaserwowano kopię nagraną w kinie.

Avengers: Endgame
foto: kadr z wideo

Film będący kulminacją budowanego przez 10 lat uniwersum kinowego Marvela jest na dobrej drodze, żeby pobić wszystkie rekordy kasowe wszech czasów. W trwającym trzy godziny spektaklu umieszczono tyle satysfakcjonujących miłośników poszczególnych postaci scen, że często do kina wybierają się oni nawet po kilka razy.

Fenomen „Avengers: Endgame” nie umknął uwadze pracowników filipińskiej telewizji kablowej Orient Cable and Telecommunications, która postanowiła włączyć film do swojej oferty. Zamiast jednak czekać na wycofanie obrazu z kin i wprowadzenie do nowego kanału dystrybucji (o negocjowaniu umowy na licencję nie wspominając), postanowili kuć żelazo póki gorące i pokazać swoim klientom hit najszybciej, jak się dało.

W rezultacie Filipińczycy mogli obejrzeć sobie „Avengers: Endgame” na ekranie własnego telewizora i w domowych pieleszach jeden dzień po oficjalnej premierze filmu. W akcji wykorzystano ściągniętą z internetu piracką kopię hitu o bardzo złej jakości.

Avengers: Endgame
Avengers: Endgame
Przeczytaj także "Avengers: Endgame" - jakie oczekiwania fanów spełnił nowy film Marvela?

„Avengers: Endgame” w telewizji kablowej w dzień po premierze

Wydarzenie spotkało się z żywymi protestami ze strony dystrybutora filmu na Filipiny, Teatro de Dapitan, który zgłosił sprawę na policję. Oburzeni byli także widzowie, którzy natrafili na „widowisko”.

Operatorowi kablowemu zarzucali przede wszystkim… spojlerowanie filmu. Kopia, którą wyemitowano, była bardzo złej jakości – wystarczające jednak, żeby podczas nawet przypadkowego przełączenia się na kanał dowiedzieć się o wydarzeniu, które miało być niespodzianką podczas seansu kinowego.

W odpowiedzi na zarzuty dystrybutora filmu Orient Cable wycofał „Avengers: Endgame” ze swojej ramówki – miejsce hitu zajął lokalny film superbohaterski, nazwany „Kapitan Barbel”. Co ciekawe, ten obraz także pokazano z pirackiej kopii.

Zobacz także: >> "Avengers: Endgame" reż. Anthony i Joe Russo [RECENZJA] <<

Nie wiadomo, jakie konsekwencje mogą grozić telewizji kablowej za nielegalne wyemitowanie „Avengers: Endgame” – Disney postara się zapewne, żeby kara finansowa była gigantyczna.

Która scena z „Avengers: Endgame” podobała się Wam najbardziej?

Tagi: Duperele Avengers 4