29.05.2018 18:54

„Avengers: Infinity War”: Dlaczego kostiumy zniknęły razem z bohaterami?

„Avengers: Infnity War” pozostawił fanów MCU z wieloma pytaniami. Niektóre dotyczą bardzo prozaicznych kwestii… Uwaga! Artykuł zawiera spoilery.

Star-Lord i Iron Man
foto: kadr z filmu "Avengers: Infinity War"

Dokąd udał się Thanos po pstryknięciu palcami i usunięciu połowy mieszkańców wszechświata? Gdzie przeniosły się postaci, które rozpłynęły się w powietrzu? Kto powróci w „Avengers 4”? Te pytania, które szczególnie nurtują fanów MCU po tragicznym zakończeniu filmu „Avengers: Infnity War”. Podobnie jak to dotyczące odzieży Avengerów, która zniknęła razem z nimi.

Dlaczego ubrania Avengerów zniknęły razem z nimi?

Zarówno reżyserzy, Joe i Anthony Russo, jak i scenarzyści (Christopher Markus i Stephen McFeely) filmu „Avengers: Infinity War” muszą ostatnio mierzyć się z różnymi – dziwnymi, trudnymi, dociekliwymi bądź podchwytliwymi pytaniami na temat 3. części „Avengers” i następującej po niej części 4. Najwięcej pytań dotyczy oczywiście tego, kto zginął na dobre w „Infinity War”, a kto ma szanse powrócić w „Avengers 4”.

Podczas ostatniej rozmowy z The Huffington Post bracia Russo zostali jednak zapytani nie o samych bohaterów, ale o ich... odzież. Dlaczego rozsypujący się bohaterowie nie zostawili po sobie ubrań? Czy nie powinny zniknąć tylko ich ciała? Po chwili zastanowienia, Anthony Russo odpowiedział:

"

Wszystko, co było elementarne dla danej postaci odeszło razem z nią. "

Czy chodzi zatem tylko o kostium? Czy także o broń, nakrycie głowy czy trzymany w dłoni atrybut? Trzeba przyznać, że reżyser nie zdobył się na zbyt wyczerpującą odpowiedź i prawdopodobnie twórcy nie przemyśleli tej kwestii, realizując finałową scenę „Avengers: Infinity War”. Z drugiej strony – czy była to kwestia warta rozważania? I czy gdyby zniknęli bez ubrań, miałoby to jakikolwiek wpływ na fabułę? W świecie, w którym spodnie Bruce’a Bannera rozciągają się do nienaturalnych rozmiarów zawsze, gdy zmienia się w Hulka, ale pozostają tak wielkie, gdy wraca do ludzkiej postaci – zniknięcie bohaterów razem z ich kostiumami nie wydaje się być szczególnie zaskakujące.

„Avengers: Infinity War” wciąż można oglądać w kinach. Premiera „Avengers 4” została zapowiedziana na maj 2019.

Natalia Hluzow
Tagi: Avengers Avengers: Infinity War