„Avengers: Infinity War”: Dlaczego kostiumy zniknęły razem z bohaterami?

Natalia Hluzow
29.05.2018 18:54
„Avengers: Infinity War”: Dlaczego kostiumy zniknęły razem z bohaterami? Fot. kadr z filmu "Avengers: Infinity War"

„Avengers: Infnity War” pozostawił fanów MCU z wieloma pytaniami. Niektóre dotyczą bardzo prozaicznych kwestii… Uwaga! Artykuł zawiera spoilery.

Dokąd udał się Thanos po pstryknięciu palcami i usunięciu połowy mieszkańców wszechświata? Gdzie przeniosły się postaci, które rozpłynęły się w powietrzu? Kto powróci w „Avengers 4”? Te pytania, które szczególnie nurtują fanów MCU po tragicznym zakończeniu filmu „Avengers: Infnity War”. Podobnie jak to dotyczące odzieży Avengerów, która zniknęła razem z nimi.

Dlaczego ubrania Avengerów zniknęły razem z nimi?

Zarówno reżyserzy, Joe i Anthony Russo, jak i scenarzyści (Christopher Markus i Stephen McFeely) filmu „Avengers: Infinity War” muszą ostatnio mierzyć się z różnymi – dziwnymi, trudnymi, dociekliwymi bądź podchwytliwymi pytaniami na temat 3. części „Avengers” i następującej po niej części 4. Najwięcej pytań dotyczy oczywiście tego, kto zginął na dobre w „Infinity War”, a kto ma szanse powrócić w „Avengers 4”.

Podczas ostatniej rozmowy z The Huffington Post bracia Russo zostali jednak zapytani nie o samych bohaterów, ale o ich... odzież. Dlaczego rozsypujący się bohaterowie nie zostawili po sobie ubrań? Czy nie powinny zniknąć tylko ich ciała? Po chwili zastanowienia, Anthony Russo odpowiedział:

Wszystko, co było elementarne dla danej postaci odeszło razem z nią.

Czy chodzi zatem tylko o kostium? Czy także o broń, nakrycie głowy czy trzymany w dłoni atrybut? Trzeba przyznać, że reżyser nie zdobył się na zbyt wyczerpującą odpowiedź i prawdopodobnie twórcy nie przemyśleli tej kwestii, realizując finałową scenę „Avengers: Infinity War”. Z drugiej strony – czy była to kwestia warta rozważania? I czy gdyby zniknęli bez ubrań, miałoby to jakikolwiek wpływ na fabułę? W świecie, w którym spodnie Bruce’a Bannera rozciągają się do nienaturalnych rozmiarów zawsze, gdy zmienia się w Hulka, ale pozostają tak wielkie, gdy wraca do ludzkiej postaci – zniknięcie bohaterów razem z ich kostiumami nie wydaje się być szczególnie zaskakujące.

„Avengers: Infinity War” wciąż można oglądać w kinach. Premiera „Avengers 4” została zapowiedziana na maj 2019.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.