„Avengers: Infinity War”: Jak stworzono scenę śmierci Spider-Mana? [WIDEO]

Natalia Hluzow
25.06.2018 16:16
„Avengers: Infinity War”: Jak stworzono scenę śmierci Spider-Mana? [WIDEO] Fot. kadr z wideo

W sieci pojawiły się kolejne materiały wideo ujawniające kulisy pracy speców od efektów specjalnych, którzy zajmowali się postprodukcją filmu „Avengers: Infinity War”.

Finałowe sceny „Avengers: Infinity War” ukazujące rozpływających się w powietrzu superbohaterów złamały serce niejednego fana MCU. Do najbardziej emocjonalnych z nich należała bez wątpienia scena śmierci Spider-Mana, która jeszcze większe wrażenie robi wtedy, gdy uświadomimy sobie, że została ona w pełni zaimprowizowana przez Toma Hollanda i Roberta Downeya Jr.

Młody aktor nieraz był pytany o swoje emocje podczas realizacji tej sceny oraz skromnie opowiadał o tym, jak udało mu się stworzyć tak rozdzierający serce nastrój. Dzięki kolejnemu materiałowi wideo z kanału Youtube o nazwie It’s Amazing, tym razem możemy poznać kulisy powstawania tej sceny pod kątem użytych w niej efektów specjalnych.

„Avengers: Infinity War”: efekty specjalne w scenie śmierci Spider-Mana

W zamieszczonym wideo otrzymujemy kilkunastosekundowy obraz tego, jak stworzono scenę śmierci Spider-Mana. Widzimy, że grający w niej Tom Holland został cyfrowo usunięty z ujęcia, które – podobnie jak większość scen z „Avengers: Infinity War” – nakręcono na green screenie.

„Avengers 3”: Efekty specjalne w scenach przedstawiających Thanosa i Gamorę

Prócz krótkiego wideo ukazującego śmierć Spider-Mana, pojawiły się też inne, nowe filmiki prezentujące, jak powstawały efekty specjalne w „Avengers: Infinity War”. W pierwszym możemy zobaczyć wizję rozmowy Thanosa z małą Gamorą. Drugi przedstawia natomiast scenę torturowania Nebuli przez złowrogiego tytana, który pragnie zmusić w ten sposób swą przyszywaną córkę do wyjawienia, gdzie znajduje się kamień duszy.

Film „Avengers: Infinity War” był wyjątkowym osiągnięciem nie tylko pod względem efektów specjalnych, ale także w kwestii rozmiaru przedsięwzięcia. Nigdy wcześniej nie powstał bowiem film podsumowujący 18 poprzednich części serii, w którym pojawili się niemal wszyscy główni bohaterowie z poprzednich produkcji. Twórcy 3. części „Avengers” zostali za swój trud sowicie wynagrodzeni. 19. film MCU zarobił dotychczas 2,030 mililarda dolarów.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.