25.06.2018 16:16

„Avengers: Infinity War”: Jak stworzono scenę śmierci Spider-Mana? [WIDEO]

W sieci pojawiły się kolejne materiały wideo ujawniające kulisy pracy speców od efektów specjalnych, którzy zajmowali się postprodukcją filmu „Avengers: Infinity War”.

Spider-Man śmierć
foto: kadr z wideo

Finałowe sceny „Avengers: Infinity War” ukazujące rozpływających się w powietrzu superbohaterów złamały serce niejednego fana MCU. Do najbardziej emocjonalnych z nich należała bez wątpienia scena śmierci Spider-Mana, która jeszcze większe wrażenie robi wtedy, gdy uświadomimy sobie, że została ona w pełni zaimprowizowana przez Toma Hollanda i Roberta Downeya Jr.

Młody aktor nieraz był pytany o swoje emocje podczas realizacji tej sceny oraz skromnie opowiadał o tym, jak udało mu się stworzyć tak rozdzierający serce nastrój. Dzięki kolejnemu materiałowi wideo z kanału Youtube o nazwie It’s Amazing, tym razem możemy poznać kulisy powstawania tej sceny pod kątem użytych w niej efektów specjalnych.

„Avengers: Infinity War”: efekty specjalne w scenie śmierci Spider-Mana

W zamieszczonym wideo otrzymujemy kilkunastosekundowy obraz tego, jak stworzono scenę śmierci Spider-Mana. Widzimy, że grający w niej Tom Holland został cyfrowo usunięty z ujęcia, które – podobnie jak większość scen z „Avengers: Infinity War” – nakręcono na green screenie.

„Avengers 3”: Efekty specjalne w scenach przedstawiających Thanosa i Gamorę

Prócz krótkiego wideo ukazującego śmierć Spider-Mana, pojawiły się też inne, nowe filmiki prezentujące, jak powstawały efekty specjalne w „Avengers: Infinity War”. W pierwszym możemy zobaczyć wizję rozmowy Thanosa z małą Gamorą. Drugi przedstawia natomiast scenę torturowania Nebuli przez złowrogiego tytana, który pragnie zmusić w ten sposób swą przyszywaną córkę do wyjawienia, gdzie znajduje się kamień duszy.

Film „Avengers: Infinity War” był wyjątkowym osiągnięciem nie tylko pod względem efektów specjalnych, ale także w kwestii rozmiaru przedsięwzięcia. Nigdy wcześniej nie powstał bowiem film podsumowujący 18 poprzednich części serii, w którym pojawili się niemal wszyscy główni bohaterowie z poprzednich produkcji. Twórcy 3. części „Avengers” zostali za swój trud sowicie wynagrodzeni. 19. film MCU zarobił dotychczas 2,030 mililarda dolarów.

Natalia Hluzow
Tagi: Avengers Spider-Man Tom Holland Marvel Avengers: Infinity War