03.07.2018 14:55

„Avengers: Infinity War”: Powstanie rozszerzona wersja filmu, która przybliży przeszłość Thanosa

Jim Starlin zdradził, że z „Avengers: Infinity War” usunięto spory fragment filmu dotyczący przeszłości Thanosa. Sekwencja prawdopodobnie zostanie umieszczona w domowym wydaniu produkcji.

Thanos
foto: kadr z filmu "Avengers: Infinity War"

Film „Avengers: Infnity War” pod wieloma względami wyróżnia się spośród innych produkcji MCU. Jednym z nich bez wątpienia jest czarny charakter, który jeszcze przed premierą zapowiadany był jako najgroźniejszy ze wszystkich złoczyńców w filmach Marvela. Faktycznie, bracia Russo z pomocą Jima Starlina (twórcy komiksowego Thanosa) oraz dzięki talentowi Josha Brolina, wykreowali na ekranie przerażająco opanowaną i zdeterminowaną postać, której przyświeca poparty konsekwentnym światopoglądem cel. Między innymi dlatego, wiele osób nazywa Thanosa głównym bohaterem „Avengers: Infinity War” i ubolewa nad tym, że jego wątek nie został jeszcze bardziej rozbudowany. Okazuje się, że ich potrzeba bliższego poznania Szalonego Tytana już niebawem może zostać zaspokojona.

Rozszerzona wersja „Avengers: Infinity War” trafi na DVD i Blu-Ray?

Podczas ostatniej rozmowy portalu Collider z Jimem Starlinem wyszło na jaw, że opowiedzenie o przeszłości Thanosa początkowo było celem braci Russo. W tym celu nakręcili nawet 30-minutową sekwencję, stanowiącą przedakcję skupioną na Szalonym Tytanie. Niestety, fragment ostatecznie został usunięty z filmu. Przyczyna leżała zapewne w konieczności skrócenia „Infinity War”.

Twórca postaci Thanosa zapewnia jednak, że jeszcze nic straconego. Usunięte materiały mają znaleźć się w rozszerzonej wersji filmu wydanej na DVD i Blu-Ray. Co prawda Marvel Studios nigdy wcześniej nie umieszczało rozszerzonych wersji filmów na domowych wydaniach, jednak – jak wspomnieliśmy już na początku – „Avengers: Infinity War” to film wyjątkowy. Dlatego też pojawienie się specjalnej, jubileuszowej wersji filmu wzbogaconej o wycięte sceny z okazji 10-lecia MCU wydaje się całkiem prawdopodobne. Starlin nie podał wprawdzie, kiedy możemy spodziewać się premiery rozszerzonego wydania filmu. Niemniej, czekamy na nie z niecierpliwością!

Światowa premiera „Avengers: Infinity War” na DVD i Blu-Ray planowana jest na 14 sierpnia 2018.

Natalia Hluzow
Tagi: News Avengers: Infinity War Thanos