„Avengers: Infinity War”: Powstanie rozszerzona wersja filmu, która przybliży przeszłość Thanosa

Natalia Hluzow
03.07.2018 14:55
„Avengers: Infinity War”: Powstanie rozszerzona wersja filmu, która przybliży przeszłość Thanosa Fot. kadr z filmu "Avengers: Infinity War"

Jim Starlin zdradził, że z „Avengers: Infinity War” usunięto spory fragment filmu dotyczący przeszłości Thanosa. Sekwencja prawdopodobnie zostanie umieszczona w domowym wydaniu produkcji.

Film „Avengers: Infnity War” pod wieloma względami wyróżnia się spośród innych produkcji MCU. Jednym z nich bez wątpienia jest czarny charakter, który jeszcze przed premierą zapowiadany był jako najgroźniejszy ze wszystkich złoczyńców w filmach Marvela. Faktycznie, bracia Russo z pomocą Jima Starlina (twórcy komiksowego Thanosa) oraz dzięki talentowi Josha Brolina, wykreowali na ekranie przerażająco opanowaną i zdeterminowaną postać, której przyświeca poparty konsekwentnym światopoglądem cel. Między innymi dlatego, wiele osób nazywa Thanosa głównym bohaterem „Avengers: Infinity War” i ubolewa nad tym, że jego wątek nie został jeszcze bardziej rozbudowany. Okazuje się, że ich potrzeba bliższego poznania Szalonego Tytana już niebawem może zostać zaspokojona.

Rozszerzona wersja „Avengers: Infinity War” trafi na DVD i Blu-Ray?

Podczas ostatniej rozmowy portalu Collider z Jimem Starlinem wyszło na jaw, że opowiedzenie o przeszłości Thanosa początkowo było celem braci Russo. W tym celu nakręcili nawet 30-minutową sekwencję, stanowiącą przedakcję skupioną na Szalonym Tytanie. Niestety, fragment ostatecznie został usunięty z filmu. Przyczyna leżała zapewne w konieczności skrócenia „Infinity War”.

Twórca postaci Thanosa zapewnia jednak, że jeszcze nic straconego. Usunięte materiały mają znaleźć się w rozszerzonej wersji filmu wydanej na DVD i Blu-Ray. Co prawda Marvel Studios nigdy wcześniej nie umieszczało rozszerzonych wersji filmów na domowych wydaniach, jednak – jak wspomnieliśmy już na początku – „Avengers: Infinity War” to film wyjątkowy. Dlatego też pojawienie się specjalnej, jubileuszowej wersji filmu wzbogaconej o wycięte sceny z okazji 10-lecia MCU wydaje się całkiem prawdopodobne. Starlin nie podał wprawdzie, kiedy możemy spodziewać się premiery rozszerzonego wydania filmu. Niemniej, czekamy na nie z niecierpliwością!

Światowa premiera „Avengers: Infinity War” na DVD i Blu-Ray planowana jest na 14 sierpnia 2018.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.