W finałowej scenie „Avengers: Infinity War” Thanos miał brodzić w rzece krwi

Natalia Hluzow
21.08.2018 14:11
W finałowej scenie „Avengers: Infinity War” Thanos miał brodzić w rzece krwi Fot. kadr z filmu "Avengers: Infinity War"

Specjaliści od efektów specjalnych odpowiadający za postać Thanosa w filmie „Avengers: Infinity War” zdradzili, że pierwsza wersja wydarzeń następujących bezpośrednio po morderczym pstryknięciu palcami była nieco bardziej mroczna.

Jeśli wydawało Wam się, że to, co zobaczyliście na końcu filmu „Avengers: Infinity War” było najstraszniejszym, co mogliście zobaczyć jako fani MCU, zapewniamy, że mogło być jeszcze gorzej. Choć na szczęście nie rozważano śmierci Thora, Iron Mana czy Capa, istniała perspektywa, że 3. część „Avengers” zakończy się znacznie mroczniej.

Po ujawnionych niedawno pomysłach na to, jak początkowo mieli ginąć superbohaterowie w „Avengers 3”, specjaliści od VFX zdradzili, jaki był pierwotny zamysł na scenę z udziałem Thanosa zaraz po pstryknięciu palcami.

Spotkanie Thanosa i Gamory w Kamieniu Duszy – jak miało wyglądać?

W jednej z ostatnich scen „Infinity War”, gromowładny Thor wbija swój Stormbreaker w pierś Thanosa, jednak okazuje się, że zrobił to zbyt późno. Szalony Tytan zdążył zebrać już wszystkie Kamienie Nieskończoności, dlatego pstryka palcami, żeby unicestwić połowę mieszkańców świata. Jednak zanim oczom widzów ukazują się znikający superherosi, przenosimy się wraz z Thanosem do Kamienia Duszy, gdzie Tytan stojąc na tafli wody rozmawia z małą Gamorą.

Specjaliści od efektów specjalnych ze studia Digital Domain, którzy pracowali nad postacią Thanosa, zdradzili, że wspomniana scena w Kamieniu Duszy miała wyglądać nieco inaczej. Szalony Tytan miał brodzić w rzece krwi symbolizującej wszystkie istnienia, które unicestwił. Dan DeLeeuw, VFX supervisor, wyjaśnił jednak, że wypadło to odrobinę zbyt mrocznie, w związku z czym porzucono ten pomysł i zdecydowano się na coś, co przypomina płytkie jezioro bez dodatkowych znaczeń.

Krew, po której stąpa morderca połowy mieszkańców świata, z pewnością stanowiłaby mocny, wizualny przekaz. Niestety, PG-13 zobowiązuje, trudno więc dziwić się twórcom, że ostatecznie zrezygnowali z tej opcji.

Już niebawem będziemy mieli okazję poznać więcej sekretów, niewykorzystanych pomysłów i usuniętych scen z „Avengers: Infinity War”. Domowe wydanie 3. części „Avengers” na DVD i Blu-Ray pojawi się w Polsce z pakietem dodatków już 5 września 2018.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.