„Avengers: Infinity War”: Tom Holland nie wiedział o tej ważnej scenie do dnia, w którym została nakręcona [SPOILER]

Natalia Hluzow
07.05.2018 17:00
„Avengers: Infinity War”: Tom Holland nie wiedział o tej ważnej scenie do dnia, w którym została nakręcona [SPOILER] Fot. kadr z filmu "Avengers: Infinity War"

Wcielający się w nastoletniego superbohatera Tom Holland podczas spotkania z fanami wyjawił, że do końca nie wiedział o pewnej ważnej scenie z udziałem Spider-Mana. UWAGA! ARTYKUŁ ZAWIERA SPOILERY. CZYTASZ GO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

Tom Holland pomimo swojego młodego wieku (i jeszcze młodszego wyglądu) wielokrotnie udowodnił, że świetnie radzi sobie przed kamerą. Szczególnie w scenie odejścia Spider-Mana, w której reakcja nastoletniego bohatera na przedwczesną śmierć, łącznie z jego ostatnimi słowami, została całkowicie zaimprowizowana przez Hollanda.

Co ciekawe i jeszcze dobitniej świadczące o talencie młodego aktora, odtwórca roli Petera Parkera nie wiedział, że przyjdzie mu ginąć na ekranie aż do momentu realizacji tego łamiącego serce pożegnania.

Tom Holland o scenie śmierci Spider-Mana

Tom Holland wziął udział w specjalnym, charytatywnym pokazie „Avengers: Infinity War”, podczas którego m.in. odpowiadał na pytania fanów. Kiedy zapytano go o genialnie zaimprowizowaną scenę śmierci, skromnie odpowiedział:

Jedyne, co zrobiłem, to powtórzyłem kilka razy – „Nie chcę odchodzić”.

Skromność aktora jest w tej kwestii zdecydowanie przesadzona, gdyż wraz z Robertem Downey’em Jr. stworzyli w ten sposób jedną z najbardziej przejmujących scen w całym filmie. Tym większy podziw należy się Hollandowi, że nie został z wyprzedzeniem poinformowany o tym, że jego bohater zginie. Aktor podczas rozmów z fanami wyjawił, że choć prosił Kevina Feige o dostęp do pełnego scenariusza, szef Marvel Studios twardo odmawiał. Ostatecznie Tom dowiedział się o scenie śmierci Spider-Mana w dniu, kiedy miała zostać nakręcona.

„Avengers: Infinity War” usunął z filmowego panteonu Marvela wielu uwielbianych superherosów. Równocześnie jednak przyszłe losy MCU dają nadzieję, że przynajmniej część z nich zostanie przywrócona do życia.  Spider-Man zdecydowanie znajduje się na liście potencjalnych zmartwychwstałych Avengerów. Hollanda w roli Petera Parkera mamy zobaczyć zarówno w „Avengers 4”, jak i w sequelu „Spider-Man: Homecoming”.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.