Reżyser „Thora” pojawił się gościnnie w „Avengers: Infinity War”? [SPOILER]

Natalia Hluzow
30.04.2018 13:02
Reżyser „Thora” pojawił się gościnnie w „Avengers: Infinity War”? [SPOILER] Fot. kadry z filmu "Avengers: Infinity War"

Film „Avengers: Infinity War” zgromadził na pokładzie niemal wszystkie gwiazdy MCU, w tym kilku słynnych reżyserów poprzednich części serii. UWAGA! Artykuł zawiera spoilery.

Kulminacyjna odsłona serii o superbohaterach Marvela była gigantycznym przedsięwzięciem pod wieloma względami, jednak największym z wyzwań było bez wątpienia zgromadzenie w jednym miejscu i czasie całej śmietanki aktorskiej pojawiającej się przez ostatnie 10 lat w różnych filmach Marvel Studios. Co więcej, bracia Russo odpowiedzialni za reżyserię „Avengers: Infinity War” zaprosili do współpracy także swoich pamiętnych poprzedników. James Gunn napisał podobno dialogi dla Strażników Galaktyki, zaś Taika Waititi pojawił się na planie w charakterze konsultanta. Portal Screenrant donosi natomiast, że swoje 5 minut miał w tej produkcji także Kenneth Branagh, który w 2011 roku zrealizował 1. część „Thora”.

Kenneth Branagh wystąpił w „Avengers: Infinity War”?

Już scena po napisach filmu „Thor: Ragnarok” zapowiadała, że koniec Asgardu będzie początkiem wojny bez granic. I tak też się stało. „Infinity War” rozpoczyna się od ujęć ukazujących pokonanych przez Thanosa Asgardczyków, którzy usiłowali uciec z upadającej siedziby nordyckich bogów w statku kosmicznym STATESMAN, uprowadzonym wcześniej z floty Grandmastera.

Podczas gdy na ekranie przyglądamy się krajobrazowi po bitwie, w tle słyszymy głos nadawany przez radio, który nawołuje o pomoc:

To statek z uchodźcami z Asgardu. Zostaliśmy zaatakowani. Powtarzam, zostaliśmy zaatakowani. (…) Nasza załoga składa się z asgardzkich rodzin, mamy tu bardzo niewielu żołnierzy. To nie jest okręt wojenny. Powtarzam, to nie jest okręt wojenny.

I właśnie ten zupełnie pierwszy głos, jaki pojawia się w 19. filmie MCU, jest przypisywany Branaghowi. Fani wyłapali w nim bowiem podobieństwo do barwy głosu, sposobu intonacji i akcentowania reżysera 1. części „Thora”, który jest zarazem bardzo charakterystycznym, szekspirowskim aktorem.

Transmisję przerywają eksplozje, po których rozpoczyna się pierwsza scena z udziałem Thora, Lokiego i Heimdalla. Głos z radia nie powraca już w żadnej innej scenie. Jeśli jednak faktycznie jest to głos Brannagha, trzeba przyznać, że bracia Russo postarali się o piękną symbolikę tej sceny – Branagh, który ożywił komiksowy Asgard na ekranie, odchodzi wraz z nim w chwili jego ostatecznego upadku.

Informacja o udziale Kennetha Branagha w obsadzie nie została potwierdzona przez twórców, producentów czy samego reżysera „Thora”. Wszystkim, którzy planują ponownie wybrać się na „Avengers: Infinity War” radzimy jednak porządnie wsłuchać się w pierwsze słowa wypowiadane w najnowszym filmie Marvela i potwierdzić to osobiście.

Premiera „Avengers: Infinity War” odbyła się 25 kwietnia 2018 roku. Film bije obecnie rekordy popularności w kinach na całym świecie, zapisując się złotymi zgłoskami w historii współczesnej kultury popularnej.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.