30.11.2018 15:20

Bracia Russo przesądzili ostatecznie los Lokiego. Czy przeżył "Infinity War"?

Reżyserzy "Avengers: Infinity War" podczas panelu dyskusyjnego zorganizowanego po specjalnym pokazie filmu w końcu odpowiedzieli fanom na fundamentalne pytanie - czy Loki zginął czy przeżył spotkanie z Thanosem?

Loki śmierć Infinity War
foto: kadr z filmu "Avengers: Infinity War"

Czy Loki oszukał Thanosa? Czy sfingował swoją śmierć i tak naprawdę udało mu się przeżyć starcie z Szalonym Tytanem? To jedne z najczęstszych pytań, jakie zadają sobie (i twórcom, i aktorom) fani po premierze "Avengers: Infinity War".  Bracia Russo odpowiedzieli wreszcie na te pytania w sposób jednoznaczny i ostateczny.

Czy Loki naprawdę nie żyje?

Loki, pomimo swojej zdradzieckiej natury, należy do ulubionych postaci fanów Marvela. Czy to za sprawą uroku Toma Hiddlestona, czy przez wzgląd na spryt i inteligencję boga oszustw - los brata Thora nie jest obojętny miłośnikom MCU. Świadczyć może o tym m.in. fakt, że to właśnie Loki jako pierwszy otrzyma swój serial na Disney+, a także to, jak usilnie próbowano wyprzeć informację, że w jednej z pierwszych scen "Infinity War" Loki ginie.

Podczas panelu dyskusyjnego, który odbył się po pokazie "Avengers 3" z udziałem twórców, bracia Russo zostali zapytani, co sądzą o teorii, że Loki tak naprawdę żyje, tylko ukrył się w ciele Hulka. Ich odpowiedź zacytował na Twitterze Peter Sciretta z portalu Slash Film:

"

Bracia Russo zostali zapytani o fanowską teorię, według której Bruce Banner to tak naprawdę Loki w przebraniu. Odpowiedzieli. Że "Loki nie żyje". "

Wiemy, że to druzgocąca wiadomość dla fanów i fanek Lokiego, dlatego na pocieszenie przypominamy, że już w 2019 roku Disney stworzy serial o Lokim z Tomem Hiddlestonem w roli głównej. Mimo nieodwracalnej śmierci, brat Thora pojawi się też w "Avengers 4" w scenach z przeszłości, czego dowodzą liczne zdjęcia z planu produkcji.

"Avengers: Infinity War" online - gdzie obejrzeć?

"Avengers: Infinity War" trafiło do kin 25 kwietnia 2018, natomiast premiera DVD w Polsce odbyła się 5 września 2018. Już niebawem superhit Marvela zadebiutuje także w sieci. "Wojna bez granic" pojawi się na HBO GO 23 grudnia 2018. 

Natalia Hluzow
Tagi: Loki Avengers: Infinity War