08.06.2018 18:20

David Bowie jako Doktor Strange? Powstał fanowski plakat „Avengers: Infinity War” z 1990 roku

Fan „Avengers” postanowił wyobrazić sobie jak wyglądałaby obsada „Infinity War”, gdyby film ten powstał w 1990 roku.

Avengers Infinity War
foto: materiały promocyjne

„Avengers: Infinity War”, który zadebiutował na ekranach 24 kwietnia 2018 roku, podsumowując 10-letnią franczyzę, jest przedsięwzięciem filmowym, jakiego nie było nigdy wcześniej. Zarówno pod kątem budżetu, jak i rozmiarów gwiazdorskiej obsady, projekt osiągnął gigantyczną skalę. Nie dziwi więc, że stanowi dziś inspirację do wielu parodii i przeróbek, a internauci zastanawiają się, kto mógłby tworzyć taki film, gdyby powstał on 30 lat wcześniej.

„Avengers: Infinity War” z gwiazdami 1990 roku

Fani stworzyli już zwiastun z „Avengers 3” w wersji retro i z retro gwiazdami, a także obsadę „Infnity War” złożoną z gwiazd lat 90. jak Tom Cruise czy Brad Pitt. Tym razem grafik o pseudonimie WimpyKelv12 postanowił zwizualizować swoje wyobrażenie o plakacie, obsadzie i twórcach „Avengers: Infinity War”, gdyby film ten powstał w 1990 roku.

"

Ten plakat „Infinity War” z 1990 roku jest fantastyczny, ale najbardziej ekscytuje mnie w nim „Ścieżka dźwiękowa autorstwa Davida Bowiego i Michaela Jacksona”. "

Trzeba przyznać, że powyższa grafika prezentuje się znakomicie i spokojnie mogłaby promować blockbuster w 1990 roku. Niestety gorzej wyglądałaby już sprawa zebrania takiej obsady i ekipy w jednej produkcji. Jak widzimy, na plakacie Mel Gibson pojawia się w roli Thora, Tom Berenger jest Iron Manem, Michael J. Fox Spider-Manem, Vanity Gamorą, Blair Underwood Black Pantherem, Michelle Pfeifer Black Widow, Luo Ferringo Hulkiem, zaś Michael Jackson Star-Lordem, a David Bowie Dr Strange. Choć plakat nie zawiera wizerunków Draxa czy Thanosa, u dołu możemy dostrzec informację, że grają ich Arnold Schwarzenegger (Drax) i Frank Langella (Thanos). Na plakacie, nie wiedzieć czemu, nie pojawia się też Kapitan Ameryka, ale z innych prac autora wynika, że w jego wymarzonej obsadzie z początku lat 90. grałby go Sam J. Jones.

Równie intrygujący, co obsada, jest też dobór twórców zmyślonej wersji filmu. Według autora grafiki reżyserem byłby zapomniany już dziś Michael Ritchie. Wybór ten może wydawać się dziwny, jednak warto zauważyć, że bracia Russo również nie należą do reżyserskiej czołówki współczesnego kina. Na producentów WimpyKelv12 wybrał natomiast odnoszących sukcesy: George'a Lucasa i Richarda Tienkena. Scenariusz „Infinity War”, według grafika, w 1990 roku napisałby twórca „Mad Maxa” - George Miller.

Co sądzicie o takim składzie twórców i aktorów „Avengers: Infinity War”? Czy taki film miałby szanse na równe powodzenie, co produkcja z 2018 roku, która zarobiła już niecałe 2 miliardy dolarów?

Czy podobałaby Ci się taka obsada „Avengers 3”?

Natalia Hluzow
Tagi: Avengers: Infinity War