„Avengers: Infinity War” – jak powstawały efekty specjalne? [WIDEO]

Natalia Hluzow
21.06.2018 14:11
„Avengers: Infinity War” – jak powstawały efekty specjalne? [WIDEO] Fot. kadr z wideo

W sieci pojawiła się seria filmików zestawiających sceny z „Avengers: Infinity War” z materiałami ukazującymi, jak krok po kroku budowano w nich efekty specjalne.

Film „Avengers: Infinity War” był gigantycznym przedsięwzięciem pod każdym względem – finansowym, obsadowym, emocjonalnym, a także pod kątem skali efektów specjalnych pojawiających się na ekranie. Specjaliści od CGI generowali cyfrowo zarówno lokacje, jak i zbroje, kostiumy oraz – przede wszystkim – głównego złoczyńcę filmu, czyli złowrogiego tytana Thanonsa.

Thanos w akcji, czyli wizualne efekty specjalne w „Avegers: Infinity War”

Josh Brolin nieraz żartował sobie ze swojej niewdzięcznej roli biegania w trykocie ze znacznikami motion capture na całym ciele i twarzy, jednak efekt końcowy okazał się wart zachodu. Choć po pierwszym trailerze „Infinity War” fani Marvela mieli mieszane uczucia co do różowego tytana, Josh Brolin z pomocą speców od FX udźwignął rolę dużo potężniejszego od siebie, generowanego cyfrowo Thanosa.

Jak powstawały efekty specjalne w „Avengers: Infinity War” od zdjęć realizowanych na green screenie, przez prace grafików i animatorów po ostateczny efekt na ekranie? Zobaczcie serię materiałów wideo udostępnionych na kanale Youtube o nazwie It’s Amazing!

„Avengers: Infinity War” – jak stworzono VFX?

Twórcy kanału It’s Amazing udostępnili cztery krótkie materiały wideo zmontowane tak, by widz mógł łatwo porównać efekt końcowy z zakulisowymi pracami speców od FX i aktorów. Pierwszy filmik prezentuje starcie Hulka i Thanosa z początkowej sekwencji „Infinity War”.

W drugim możemy zobaczyć, jak Robert Downey Jr. i Benedict Cumberbatch zmagają się z Joshem Brolinem na green screenie, a więc przyjrzeć się temu, jak stworzono scenę walki Thanosa z Iron-Manem i Doctorem Strange.

W osobnym wideo przedstawiono natomiast starcie Doctor Strange kontra Ebony Maw.

Kolejne wideo skupia się na odtworzeniu mimiki twarzy Josha Brolina w scenie ukazującej rozmowę Thanosa z Gamorą. Warto zwrócić uwagę na to, że wygląd Zoe Saldany jest rezultatem pracy charakteryzatorów, a nie speców od CGI.

Ostatni materiał udostępniony przez It’s Amazing prezentuje fragmenty finałowej bitwy w Wakandzie zmontowany z kolejnymi etapami prac grafików i animatorów.

Choć w powyższych materiałach to świetnie wykonana postprodukcja wybija się na pierwszy plan, warto nadmienić, że „Avengers: Infinity War” to nie tylko naszpikowane efektami widowisko, lecz także wyjątkowy, emocjonalny i emocjonujący film, który godnie zwieńczył pierwsze 10 lat uwielbianej franczyzy. Finał rozpoczętej w „Infinity War” historii zobaczymy w „Avengers 4”. 22. film  MCU trafi do kin w maju 2019 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.