Avengers jako uczestnicy „Ostatniej wieczerzy” na fanowskiej grafice

Sergiusz Kurczuk
20.03.2018 16:04
Avengers: Infinty War - plakat|undefined Fot. materiały promocyjne

Dla którego z tych bohaterów to rzeczywiście ostatni posiłek? 

Marvel Studios nie daje o sobie zapomnieć. Wraz z początkiem roku 2018 zaatakowało box office filmem „Black Panther”, który już ma na koncie ponad miliard dolarów. Widzowie nie będą długo czekać na kolejne spotkanie z mieszkańcami Wakandy, bo w nadchodzącym filmie „Avengers: Infinity War” znowu zobaczymy T'Challę, jego świtę oraz potężne afrykańskie państwo. W połowie marca 2018 roku do sieci trafił drugi zwiastun filmu braci Russo oraz pierwszy plakat produkcji. Internetowy artysta znany jako BossLogic postanowił wykorzystać szał na punkcie Avengers i powołał do życia niesamowite grafiki. 

Bohaterowie „Avengers: Infinity War” podczas ostatniej wieczerzy?

Na Twitterze BossLogica pojawiła się zabawna grafika nawiązująca do jednego z najsłynniejszych dzieł renesansowego geniusza Leonardo da Vinci. Mowa oczywiście o słynnej „Ostatniej wieczerzy”. W wersji internetowego grafika zamiast Jezusa i jego apostołów widzimy postaci dobrze znane fanom MCU.

W centrum znajduje się oczywiście Iron Man, którego przygody Marvel Studios sfilmowało jako pierwsze. Po obu stronach Tony'ego Starka siedzą pozostali członkowie Avengers lub postaci z nimi związane. Jest Spider-Man, Kapitan Ameryka, Black widow, Doktor Strange, Scarlet Witch i Vision, War Machine, Falckon, Black Panther oraz Loki. W pracy BossLogica pojawia się więcej postaci niż w dziele włoskiego mistrza. Na drugim planie znajdują się Strażnicy Galaktyki, Bruce Nanner, Wong, Thor, Valkyrie, oraz Shuri i Okoye. Nie mogło też zabraknąć gościnnego występu Stana Lee! Praca nazywa się „The Last Shawarma” i odnosi się do słynnej sceny posiłku z „Avengers”.

Pojawiła się też zabawna grafika nawiązująca do „The Last Shawarma”, przedstawiająca M'Baku siedzącego pod knajpą, w której urzędują Avengers. 

„Avengers: Infinity War” - Gamora i Thanos jak Logan i X-23

To nie jedyna grafika stworzona przez BossLogica, która jest związana z nadchodzącą premierą „Infinity War”. Grafik zaprezentował też plakat, który nawiązuje do materiałów promocyjnych filmu „Logan: Wolverine”.

Logan: Wolverine - plakat Fot. foto: materiały promocyjne

Zamiast ręki umęczonego X-Mana i jego młodego klona, pojawia się ogromna dłoń Thanosa, którą chwyta mała Gamora. W drugim zwiastunie 3. części „Avengers” pojawia się scena, w której Szalony Tytan bierze małą Gamorę pod swoją opiekę. 

To nie jedyna fanowska praca, która w ostatnim czasie zrobiła na nas duże wrażenie. W połowie marca pojawił się też plakat „Infinity War”, który mógłby być z powodzeniem oficjalną grafiką promującą film. Dla kogo ten posiłek rzeczywiście będzie ostatnim? Dowiemy się niedługo. Produkcja braci Russo trafi do kin już 25 kwietnia 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.