20.03.2018 16:04

Avengers jako uczestnicy „Ostatniej wieczerzy” na fanowskiej grafice

Dla którego z tych bohaterów to rzeczywiście ostatni posiłek? 

Avengers: Infinty War - plakat
foto: materiały promocyjne

Marvel Studios nie daje o sobie zapomnieć. Wraz z początkiem roku 2018 zaatakowało box office filmem „Black Panther”, który już ma na koncie ponad miliard dolarów. Widzowie nie będą długo czekać na kolejne spotkanie z mieszkańcami Wakandy, bo w nadchodzącym filmie „Avengers: Infinity War” znowu zobaczymy T'Challę, jego świtę oraz potężne afrykańskie państwo. W połowie marca 2018 roku do sieci trafił drugi zwiastun filmu braci Russo oraz pierwszy plakat produkcji. Internetowy artysta znany jako BossLogic postanowił wykorzystać szał na punkcie Avengers i powołał do życia niesamowite grafiki. 

Bohaterowie „Avengers: Infinity War” podczas ostatniej wieczerzy?

Na Twitterze BossLogica pojawiła się zabawna grafika nawiązująca do jednego z najsłynniejszych dzieł renesansowego geniusza Leonardo da Vinci. Mowa oczywiście o słynnej „Ostatniej wieczerzy”. W wersji internetowego grafika zamiast Jezusa i jego apostołów widzimy postaci dobrze znane fanom MCU.

W centrum znajduje się oczywiście Iron Man, którego przygody Marvel Studios sfilmowało jako pierwsze. Po obu stronach Tony'ego Starka siedzą pozostali członkowie Avengers lub postaci z nimi związane. Jest Spider-Man, Kapitan Ameryka, Black widow, Doktor Strange, Scarlet Witch i Vision, War Machine, Falckon, Black Panther oraz Loki. W pracy BossLogica pojawia się więcej postaci niż w dziele włoskiego mistrza. Na drugim planie znajdują się Strażnicy Galaktyki, Bruce Nanner, Wong, Thor, Valkyrie, oraz Shuri i Okoye. Nie mogło też zabraknąć gościnnego występu Stana Lee! Praca nazywa się „The Last Shawarma” i odnosi się do słynnej sceny posiłku z „Avengers”.

Pojawiła się też zabawna grafika nawiązująca do „The Last Shawarma”, przedstawiająca M'Baku siedzącego pod knajpą, w której urzędują Avengers. 

„Avengers: Infinity War” - Gamora i Thanos jak Logan i X-23

To nie jedyna grafika stworzona przez BossLogica, która jest związana z nadchodzącą premierą „Infinity War”. Grafik zaprezentował też plakat, który nawiązuje do materiałów promocyjnych filmu „Logan: Wolverine”.

Logan: Wolverine - plakat

Zamiast ręki umęczonego X-Mana i jego młodego klona, pojawia się ogromna dłoń Thanosa, którą chwyta mała Gamora. W drugim zwiastunie 3. części „Avengers” pojawia się scena, w której Szalony Tytan bierze małą Gamorę pod swoją opiekę. 

To nie jedyna fanowska praca, która w ostatnim czasie zrobiła na nas duże wrażenie. W połowie marca pojawił się też plakat „Infinity War”, który mógłby być z powodzeniem oficjalną grafiką promującą film. Dla kogo ten posiłek rzeczywiście będzie ostatnim? Dowiemy się niedługo. Produkcja braci Russo trafi do kin już 25 kwietnia 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Avengers Strażnicy Galaktyki Black Panther Marvel Avengers: Infinity War