Kto jeszcze się pojawi, a kogo zabraknie w nadchodzących częściach „Avengers”? Obsada i twórcy zdradzają coraz więcej

Natalia Hluzow
19.04.2018 14:28
Kto jeszcze się pojawi, a kogo zabraknie w nadchodzących częściach „Avengers”? Obsada i twórcy zdradzają coraz więcej Fot. materiały prasowe

Wielka wojna w filmowym świecie Marvela zbliża się wielkimi krokami. Już niebawem dowiemy się, kto – poza bohaterami zaprezentowanymi w zwiastunach – weźmie w niej udział. Członkowie obsady mają w tym temacie pewne bardziej lub mniej zaskakujące wskazówki dla fanów.

Odkąd pojawiły się pierwsze oficjalne materiały promocyjne filmu „Avengers: Infinity War”, wszyscy zachodzą w głowę, gdzie podziały się pewne ważne postaci z filmowego świata Marvela. Największą bolączką fanów MCU jest oczywiście brak Hawkeye'a na plakatach i w zwiastunach filmu. Jednak nie tylko jego pominięto podczas promocji 3. części „Avengers”.

Zaprezentowany w 2015 roku Ant-Man i jego towarzyszka, Hope van Dyne, która już w lipcu 2018 wcieli się w Wasp, choć należą do superbohaterów MCU, nie pojawili się w żadnym z materiałów prasowych zapowiadających „Wojnę bez granic”. Próżno szukać też Brie Larson w roli Captain Marvel, której solowy film trafi na ekrany w 2019 roku. Czy oznacza to, że początek końca III fazy MCU jednak nie zgromadzi, jak obiecywano, wszystkich znaczących bohaterów MCU? Niekoniecznie.

Bohaterowie „Ant-Man and the Wasp” w nadchodzącej części „Avengers”

Sebastian Stan, czyli Bucky Barnes, podczas jednego z ostatnich wywiadów dotyczących „Avengers: Infinity War” opowiedział o jednej z największych bitew, jakie pojawią się w nadchodzącym dyptyku „Avengers 3” i „Avengers 4”. Wyrażając swój zachwyt nad rozmachem przedsięwzięcia, jednocześnie ujawnił udział nieoczekiwanych postaci w wielkiej walce bohaterów:

Była taka jedna scena, w której wydaje mi się, że brali udział wszyscy. Nie za bardzo mogę o niej mówić, ale wiem, że samo planowanie tej sceny zajęło im 3 miesiące. Rozglądasz się wokół siebie i widzisz wszystkich od Samuela L. Jacksona po Michaela Douglasa i Michelle Pfeiffer. Wszyscy tam byli.

Aktor nie wyjawił oczywiście, czy chodzi o 3. czy 4. część „Avengers”, jednak nie to jest tutaj najbardziej interesujące. Największe zaskoczenie budzi fakt, że w jednym z dwóch filmów w bitwie wezmą udział stare wersje Ant-Mana i Wasp w wykonaniu Douglasa i Pfeiffer. Czyżby emerytowani superherosi byli zmuszeni wesprzeć młode pokolenie? Przekonamy się w bliskiej lub nieco dalszej przyszłości.

Czy Captain Marvel pojawi się w „Infinity War”?

Rąbka tajemnicy odnośnie nowej superbohaterki w filmach Marvela uchylił natomiast Josh Brolin. Filmowy Thanos w jednym z wywiadów również opowiadał o realizacji sceny wielkiej bitwy, w której Thanos zmierzy się m.in. z Captain Marvel. Opowiadając o trudnościach występowania w kostiumie motion capture, powiedział:

Miałem Scarlett z tej strony, Brie z tamtej, i Dona Cheadle’a, i Hemswortha, i Chrisa Evansa i Downeya… Siedziałem tam wyglądając tak, jak wyglądałem (…) i czułem się daleko od Jasona Stathama, a musiałem grać jakbym był 10 razy większy od niego.

Brolin, podobnie jak Stan, nie zdradził oczywiście, czy chodzi o bitwę, którą Avengerowie stoczą na ekranie już za kilka dni, czy o scenę z „Avengers 4”. Niemniej, możemy mieć już absolutną pewność, że słynnej Captain Marvel nie zabraknie w finałowych częściach III fazy MCU.

Kogo zabraknie w „Avengers: Infinity War”?

Zarówno bracia Russo, jak i aktorzy biorący udział w tej gigantycznej produkcji, zarzekają się, że dla każdego z superbohaterów zaprezentowanych w filmach Marvela przez ostatnie 10 lat na pewno znajdzie się miejsce. Kogo zatem zabraknie? Superherosów, którzy nie zdążyli dołączyć do filmowej rodziny Marvela, choć w komiksach pełnią do dziś niezwykle ważną funkcję – grupy X-Men.

Reżyserzy przyznali w jednym z ostatnich wywiadów, że bardzo ubolewają nad faktem, że przejęcie 20th Century Fox przez Disneya nastąpiło tak późno i że nie zdążyli umieścić w swoich filmach Wolverine’a. Po czym skwitowali to stwierdzeniem – „Może kiedyś…”.

„Avengers: Infinity War” trafi do polskich kin zaledwie za kilka dni i rozwieje wszelkie wątpliwości odnośnie obecności lub nieobecności Ant-Mana, Wasp, Captain Marvel, a przede wszystkim Hawkeye’a. Ostatecznie poznamy też gorzką prawdę o tym, który superbohater zginie w 3. części „Avengers”. Premiera już 25 kwietnia 2018 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.