19.04.2018 14:28

Kto jeszcze się pojawi, a kogo zabraknie w nadchodzących częściach „Avengers”? Obsada i twórcy zdradzają coraz więcej

Wielka wojna w filmowym świecie Marvela zbliża się wielkimi krokami. Już niebawem dowiemy się, kto – poza bohaterami zaprezentowanymi w zwiastunach – weźmie w niej udział. Członkowie obsady mają w tym temacie pewne bardziej lub mniej zaskakujące wskazówki dla fanów.

Avengers posters
foto: materiały prasowe

Odkąd pojawiły się pierwsze oficjalne materiały promocyjne filmu „Avengers: Infinity War”, wszyscy zachodzą w głowę, gdzie podziały się pewne ważne postaci z filmowego świata Marvela. Największą bolączką fanów MCU jest oczywiście brak Hawkeye'a na plakatach i w zwiastunach filmu. Jednak nie tylko jego pominięto podczas promocji 3. części „Avengers”.

Zaprezentowany w 2015 roku Ant-Man i jego towarzyszka, Hope van Dyne, która już w lipcu 2018 wcieli się w Wasp, choć należą do superbohaterów MCU, nie pojawili się w żadnym z materiałów prasowych zapowiadających „Wojnę bez granic”. Próżno szukać też Brie Larson w roli Captain Marvel, której solowy film trafi na ekrany w 2019 roku. Czy oznacza to, że początek końca III fazy MCU jednak nie zgromadzi, jak obiecywano, wszystkich znaczących bohaterów MCU? Niekoniecznie.

Bohaterowie „Ant-Man and the Wasp” w nadchodzącej części „Avengers”

Sebastian Stan, czyli Bucky Barnes, podczas jednego z ostatnich wywiadów dotyczących „Avengers: Infinity War” opowiedział o jednej z największych bitew, jakie pojawią się w nadchodzącym dyptyku „Avengers 3” i „Avengers 4”. Wyrażając swój zachwyt nad rozmachem przedsięwzięcia, jednocześnie ujawnił udział nieoczekiwanych postaci w wielkiej walce bohaterów:

"

Była taka jedna scena, w której wydaje mi się, że brali udział wszyscy. Nie za bardzo mogę o niej mówić, ale wiem, że samo planowanie tej sceny zajęło im 3 miesiące. Rozglądasz się wokół siebie i widzisz wszystkich od Samuela L. Jacksona po Michaela Douglasa i Michelle Pfeiffer. Wszyscy tam byli. "

Aktor nie wyjawił oczywiście, czy chodzi o 3. czy 4. część „Avengers”, jednak nie to jest tutaj najbardziej interesujące. Największe zaskoczenie budzi fakt, że w jednym z dwóch filmów w bitwie wezmą udział stare wersje Ant-Mana i Wasp w wykonaniu Douglasa i Pfeiffer. Czyżby emerytowani superherosi byli zmuszeni wesprzeć młode pokolenie? Przekonamy się w bliskiej lub nieco dalszej przyszłości.

Czy Captain Marvel pojawi się w „Infinity War”?

Rąbka tajemnicy odnośnie nowej superbohaterki w filmach Marvela uchylił natomiast Josh Brolin. Filmowy Thanos w jednym z wywiadów również opowiadał o realizacji sceny wielkiej bitwy, w której Thanos zmierzy się m.in. z Captain Marvel. Opowiadając o trudnościach występowania w kostiumie motion capture, powiedział:

"

Miałem Scarlett z tej strony, Brie z tamtej, i Dona Cheadle’a, i Hemswortha, i Chrisa Evansa i Downeya… Siedziałem tam wyglądając tak, jak wyglądałem (…) i czułem się daleko od Jasona Stathama, a musiałem grać jakbym był 10 razy większy od niego. "

Brolin, podobnie jak Stan, nie zdradził oczywiście, czy chodzi o bitwę, którą Avengerowie stoczą na ekranie już za kilka dni, czy o scenę z „Avengers 4”. Niemniej, możemy mieć już absolutną pewność, że słynnej Captain Marvel nie zabraknie w finałowych częściach III fazy MCU.

Kogo zabraknie w „Avengers: Infinity War”?

Zarówno bracia Russo, jak i aktorzy biorący udział w tej gigantycznej produkcji, zarzekają się, że dla każdego z superbohaterów zaprezentowanych w filmach Marvela przez ostatnie 10 lat na pewno znajdzie się miejsce. Kogo zatem zabraknie? Superherosów, którzy nie zdążyli dołączyć do filmowej rodziny Marvela, choć w komiksach pełnią do dziś niezwykle ważną funkcję – grupy X-Men.

Reżyserzy przyznali w jednym z ostatnich wywiadów, że bardzo ubolewają nad faktem, że przejęcie 20th Century Fox przez Disneya nastąpiło tak późno i że nie zdążyli umieścić w swoich filmach Wolverine’a. Po czym skwitowali to stwierdzeniem – „Może kiedyś…”.

„Avengers: Infinity War” trafi do polskich kin zaledwie za kilka dni i rozwieje wszelkie wątpliwości odnośnie obecności lub nieobecności Ant-Mana, Wasp, Captain Marvel, a przede wszystkim Hawkeye’a. Ostatecznie poznamy też gorzką prawdę o tym, który superbohater zginie w 3. części „Avengers”. Premiera już 25 kwietnia 2018 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: Avengers Marvel Avengers: Infinity War