24.08.2018 19:13

Fani Avengers odkryli mroczną stronę MCU. Tylko 4 superherosów nie brało udziału w żadnym zabójstwie

Jak wynika z raportu sporządzonego przez miłośników filmowego uniwersum Marvela, bardzo niewielu superbohaterów może pochwalić się czystym kontem, jeśli chodzi o udział w celowym uśmiercaniu innych postaci.

Avengers
foto: kadr z filmu "Avengers"

Kiedy oglądamy filmy o superbohaterach, przede wszystkim skupiamy sie na ich heroizmie i zdolności do poświęcania własnego szczęścia w imię dobra ogółu. Rzadko zwracamy uwagę na fakt, że bycie bohaterem - nawet z dodatkiem „super” - zazwyczaj oznacza krew na rękach.

Iron Man

Wszystkie śmierci w MCU

Fani MCU w jednym z wątków na Reddicie prześledzili wszystkie śmierci w 20 filmach Marvela, co doprowadziło ich do konkluzji, że niemal każdy superheros i superbohaterka choć raz uczestniczyli w zabójstwie. Nie wartościowano oczywiście motywacji bohaterów i przyczyn dokonywanych czynów. Wyszczególniono jedynie, kto kogo zabił, z czyją pomocą i w jakich okolicznościach. Sporządzony na tej podstawie raport znajdziecie poniżej:

Wynika z niego, że nie tylko wojownicy jak Thor, żołnierze jak War Machine czy szpiedzy jak Black Widow, choć raz brali udział w celowym uśmierceniu innej postaci. Nawet Spider-Man, bohater z sąsiedztwa, wymyślił fortel, przez który zginął Ebony Maw. Iron Man jedynie wykonał jego plan, co czyni z Petera Parkera postać zbliżoną do Kapitana Ameryki, Hawkeye'a czy Black Widow, którzy unikali własnoręcznych mordów i jedynie pomagali innym w zabijaniu.

Spider-Man

Którzy bohaterowie MCU nigdy nikogo nie zabili?

Jak wynika z raportu, na przestrzeni wszystkich filmów MCU w zabójstwach nie uczestniczyły jedynie 4 postaci. Co ciekawe, poza Wasp, są to wyjęci spod prawa Strażnicy Galaktyki. Choć stoczyli wiele bitew, Gamora, Drax i Mantis nie brali udziału w żadnym celowym zabójstwie.

Warto oczywiście samodzielnie prześledzić filmy Marvela, by przekonać się, czy faktycznie nikt nigdy nie zginął z rąk Draxa czy Gamory. Niemniej, nawet jeśli nie do końca kompletne, powyższe zestawienie dowodzi, że uwielbiani przez dzieci i młodzież bohaterowie są bardzo dalecy od bycia nieskazitelnymi herosami.

Natalia Hluzow
Tagi: Avengers