07.10.2019 14:05

"Avengers": w jaki sposób scena po napisach jest powiązana z serialem "Buffy: Postrach wampirów"?

Gwiazda serialu "Anioł ciemności" ujawniła, jak spin-off "Buffy: Postrachu wampirów" zainspirował Jossa Whedona do stworzenia sceny po napisach w "Avengers".

Avengers
foto: kadr z filmu Avengers

Fani "Avengers" doskonale wiedzą, że za reżyserię filmu odpowiada twórca serialu "Buffy: Postrach wampirów" i jego spin-offu "Anioł ciemności". Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że ten drugi tytuł zainspirował słynną scenę po napisach hitu Marvela, w której herosi jedzą w milczeniu szawarmę.

"Avengers" i "Buffy: Postrachu wampirów" - co łączy te tytuły?

W latach 90., na długo przed tym, zanim herosi z komiksów Marvela zdominowali Hollywood, ogromną popularnością cieszyły się wampiry. Z tego powodu powołano do życia komedię grozy "Buffy: Postach wampirów".

Pamiętniki wampirów
Pamiętniki wampirów
Przeczytaj także Seriale o wampirach - TOP 10 najlepszych produkcji

O filmie wszyscy zapomnieli, gdy kilka lat później Joss Whedon stworzył o wiele poważniejszy remake'e w postaci serialu. Był tak chętnie oglądany, że doczekał się z czasem spin-offu pod tytułem "Anioł Ciemności" opowiadającego o tytułowym wampirze imieniem Angel.

Serwis Entertainment Weekly przeprowadził wywiad z gwiazdami "Anioła ciemności" - Alexisem Denisofem i Amy Acker, którzy zdradzili, skąd wziął się pomysł na scenę po napisach z "Avengers".

Denisof, który wcielał się w Wesleya Wyndama-Pryce'a wspomniał o scenie śmierci bohaterki, w którą zagrała Acker - Winifred Burkle.

To właśnie kręcenie tego fragmentu serialu miało wpływ na wygląd "Avengers". W jaki sposób?

"

To było bardzo intensywne. Pamiętam, że Joss w szczególności chciał wyreżyserować tę scenę. Dał nam niesamowitą atmosferę. Praktycznie ograniczył ekipę do siebie, operatora, ciebie i mnie. "

Wspominki kolegi z planu sprawiły, że Acker przypomniała sobie, co wydarzyło się po skończeniu zdjęć do sceny śmierci jej bohaterki.

"

Pamiętam, że pod koniec dnia wszyscy poszliśmy na drinka i po prostu siedzieliśmy w barze, nie odzywając się do siebie nawzajem. Najwyraźniej scena jedzenia szawarmy pod koniec "Avengers" była inspirowana nami, siedzącymi tam bez słowa. "

Avengers: Endgame
Avengers: Endgame
Przeczytaj także "Avengers: Endgame" - ruszyła kampania oscarowa filmu Marvela. O jakie nominacje będzie walczył?

Jak widać, po latach mogą wyjść na jaw ciekawostki o produkcjach, które wielu widzów zna już na pamięć.

Zobacz też: Jak wyglądałyby filmy Marvela, gdyby Iron Mana grał Tom Cruise? [WIDEO]

Tagi: News Avengers Joss Whedon Buffy: Postrach wampirów