Czy wiesz, że: Babu Frik ze Star Wars i Jęcząca Marta z Harry'ego Pottera są grani przez tą samą aktorkę

30.12.2019 13:25
Czy wiesz, że: Babu Frik ze Star Wars i Jęcząca Marta z Harry'ego Pottera są grani przez tą samą aktorkę Fot. kadr z filmu "Star Wars IX"/Disney

Niewiarygodne, a jednak. Fani nie mogą uwierzyć, że dwie kradnące sceny postaci są grane przez tą samą aktorkę - 54-letnią Brytyjkę Shirley Henderson. 

"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" nie odniosło sukcesu na miarę "Przebudzenia mocy", ani nie spotkało się nawet z ciepłym przyjęciem ze strony fanów i krytyków. W filmie pojawiło się sporo nowych postaci, planet i wątków fabularnych, ale żaden z nich nie mógł rywalizować z cudownym kosmitą o imieniu Babu Frik. Genialny inżynier, który potrafi zrobić wszystko z ustawieniami droidów stał się kradnącym sceny diabełkiem, którego nie spodziewał się nikt.

Ta sama aktorka grała Babu Frika i Jęczącą Martę

Dla fanów tego niewielkiego kosmity mamy zatem ciekawostkę - głosu Babie Frikowi udzieliła Shirley Henderson, którą możecie lepiej znać jako Jęczącą Martę z serii "Harry Potter". Postać nie była w ogólnym rozrachunku bardzo ważna, ale miała dość sporą rolę w "Komnacie tajemnic". To właśnie ona była pierwszą ofiarą Toma Riddle, który później był znany pod pseudonimem Lord Voldemort. Aktorka powróciła też do roli w "Czarze ognia", ale tam był to występ gościnny:

Przeczytaj także

Co ciekawe - Henderson miała 35 lat, gdy pierwszy raz wcielała się w Jęczącą Martę. Zmarła dziewczynka miała natomiast jedynie 14 lat. Wśród innych występów Henderson znajdziemy m.in. "Doktora Who", "T2 Trainspotting", czy gościnne występy w serii o Bridget Jones.

Film "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" pojawił się w kinach 19 grudnia 2019 roku. 

Zobacz także: Seria "Harry Potter" to idealne filmy na Gwiazdkę. Oto 8 scen, które tego dowodzą

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.