"Bad Boy", "Zenek" i "Dżentlemeni" trafią na VOD w najbliższym czasie

06.04.2020 17:14
"Bad Boy", "Zenek" i "Dżentlemeni" trafią na VOD w najbliższym czasie Fot. . materiały prasowe Kino Świat

Z powodu obaw przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w połowie marca zamknięto kina i inne przybytku kultury. Od tego momentu coraz więcej polskich dystrybutorów decyduje się wypuścić swoje filmy dużo szybciej na platformy streamingowe.

Zaczęło się od „Sali Samobójców. Hejtera”, który w zaledwie 6 dni od premiery trafił legalnie do Internetu. Następnie przyszła pora na horror „W lesie dziś nie zaśnie nikt”, który zupełnie ominął dystrybucję kinową i premierowo trafił na polskiego Netfliksa.

Przeczytaj także

Kolejne głośne filmy szybciej na VOD

W ostatnim tygodniu do serwisów streamingowych trafiły natomiast „365 dni”, „Oficer i szpieg”, „Pan T." oraz „Poznajmy się jeszcze raz”. Teraz do grupy szybciej wypuszczonych filmów trafiają kolejne polskie i zagraniczne tytuły.

"Bad Boy" (2020), reż Patryk Vega

Najnowszy film Patryka Vegi opowiada o machlojkach w środowisku sportowym. Produkcja przygląda się przekrętom pewnego klubu piłkarskiego oraz charyzmatycznemu młodemu mężczyźnie, który próbuje za wszelką cenę doprowadzić swój ukochany zespół do mistrzostwa. Produkcja miała silną polską konkurencję w lutym tego roku, dlatego film zaliczył najsłabszy wynik filmu Patryka Vegi w polskim box-office od wielu lat.

Film ma pojawić się w popularnych serwisach streamingowych, jak Player.pl, VOD.pl,Ipla, czy Chilli, a także w ofercie dystrybutorów sieci kablowych, już w środę 8 kwietnia. [AKTUALIZACJA] Film wylądował także na platformie Netflix.

Przeczytaj także

"Zenek" (2020), reż. Jan Hryniak

Głośna produkcja TVP, opowiadająca o życiu piosenkarza disco-polo, Zenona Martyniuka. Film, przyglądający się młodości muzyka, gdy grywał w lokalnych tawernach hity innych artystów. Następnie także początkom estradowej kariery i cenie, jaką przyszło mu zapłacić za sławę.

Film ma trafić do serwisu vod.tvp.pl, najprawdopodobniej już w niedzielę 11 kwietnia.

Przeczytaj także

"Dżentlemeni" (2019), reż. Guy Ritchie

Nowa komedia sensacyjna od Guya Ritchiego, reżysera uznanych filmów „Przekręt”, dwóch części „Sherlocka Holmesa”, czy niedawnego „Aladyna”. Produkcja przygląda się gangsterskim porachunkom z dużą dozą humoru i niezobowiązującej akcji.

Film ma pojawić się w serwisie Cineman.pl 17 kwietnia.

Warto zauważyć także, żę niedawno wśród filmów pojawiły się także propozycje z repertuaru Stowarzyszenia Nowe Horyzonty: „Deerskin” i „Tomasso”. 

Przeczytaj także

Co ciekawe – w polskim iTunesie (oraz w serwisach Rakuten i Chilli) znajdziemy także film „Bloodshot” Dave’a Wilsona z Vinem Dieslem. Na razie jednak oficjalnie niedostępne są „Niewidzialny człowiek” i „The Hunt”, czyli dwa filmy, które wypuszczono do sieci (i amerykańskich serwisów VOD) w tym samym czasie, co „Bloodshot”.

Czytaj także: 10 najciekawszych filmów, które obejrzysz online w kwietniu.

Michał Kaczoń
Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.