06.04.2020 17:14

"Bad Boy", "Zenek" i "Dżentlemeni" trafią na VOD w najbliższym czasie

Z powodu obaw przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w połowie marca zamknięto kina i inne przybytku kultury. Od tego momentu coraz więcej polskich dystrybutorów decyduje się wypuścić swoje filmy dużo szybciej na platformy streamingowe.

"Bad Boy", "Zenek" i "Dżentlemeni" trafią na VOD w najbliższym czasie
fot. materiały prasowe Kino Świat

Zaczęło się od „Sali Samobójców. Hejtera”, który w zaledwie 6 dni od premiery trafił legalnie do Internetu. Następnie przyszła pora na horror „W lesie dziś nie zaśnie nikt”, który zupełnie ominął dystrybucję kinową i premierowo trafił na polskiego Netfliksa.

14 kinowych hitów, które już teraz zobaczysz online. W tym "Hejter" i "Parasite"
14 kinowych hitów, które już teraz zobaczysz online. W tym "Hejter" i "Parasite"
Przeczytaj także 14 kinowych hitów, które już teraz zobaczysz online. W tym "Hejter" i "Parasite"

Kolejne głośne filmy szybciej na VOD

W ostatnim tygodniu do serwisów streamingowych trafiły natomiast „365 dni”, „Oficer i szpieg”, „Pan T." oraz „Poznajmy się jeszcze raz”. Teraz do grupy szybciej wypuszczonych filmów trafiają kolejne polskie i zagraniczne tytuły.

"Bad Boy" (2020), reż Patryk Vega

Najnowszy film Patryka Vegi opowiada o machlojkach w środowisku sportowym. Produkcja przygląda się przekrętom pewnego klubu piłkarskiego oraz charyzmatycznemu młodemu mężczyźnie, który próbuje za wszelką cenę doprowadzić swój ukochany zespół do mistrzostwa. Produkcja miała silną polską konkurencję w lutym tego roku, dlatego film zaliczył najsłabszy wynik filmu Patryka Vegi w polskim box-office od wielu lat.

Film ma pojawić się w popularnych serwisach streamingowych, jak Player.pl, VOD.pl,Ipla, czy Chilli, a także w ofercie dystrybutorów sieci kablowych, już w środę 8 kwietnia. [AKTUALIZACJA] Film wylądował także na platformie Netflix.

Dwa głośne filmy od Gutek Film szybciej na platformach VOD
Dwa głośne filmy od Gutek Film szybciej na platformach VOD
Przeczytaj także Dwa głośne filmy od Gutek Film szybciej na platformach VOD

"Zenek" (2020), reż. Jan Hryniak

Głośna produkcja TVP, opowiadająca o życiu piosenkarza disco-polo, Zenona Martyniuka. Film, przyglądający się młodości muzyka, gdy grywał w lokalnych tawernach hity innych artystów. Następnie także początkom estradowej kariery i cenie, jaką przyszło mu zapłacić za sławę.

Film ma trafić do serwisu vod.tvp.pl, najprawdopodobniej już w niedzielę 11 kwietnia.

scena z filmu 365 dni
scena z filmu 365 dni
Przeczytaj także „365 dni” najpopularniejszym filmem 2020 roku. Blanka Lipińska liczy na pobicie rekordu „Kleru”

"Dżentlemeni" (2019), reż. Guy Ritchie

Nowa komedia sensacyjna od Guya Ritchiego, reżysera uznanych filmów „Przekręt”, dwóch części „Sherlocka Holmesa”, czy niedawnego „Aladyna”. Produkcja przygląda się gangsterskim porachunkom z dużą dozą humoru i niezobowiązującej akcji.

Film ma pojawić się w serwisie Cineman.pl 17 kwietnia.

Warto zauważyć także, żę niedawno wśród filmów pojawiły się także propozycje z repertuaru Stowarzyszenia Nowe Horyzonty: „Deerskin” i „Tomasso”. 

Cast Away: Poza światem
Cast Away: Poza światem
Przeczytaj także Co robić w trakcie kwarantanny? Oto 6 filmów, które pomogą znieść izolację

Co ciekawe – w polskim iTunesie (oraz w serwisach Rakuten i Chilli) znajdziemy także film „Bloodshot” Dave’a Wilsona z Vinem Dieslem. Na razie jednak oficjalnie niedostępne są „Niewidzialny człowiek” i „The Hunt”, czyli dwa filmy, które wypuszczono do sieci (i amerykańskich serwisów VOD) w tym samym czasie, co „Bloodshot”.

Czytaj także: 10 najciekawszych filmów, które obejrzysz online w kwietniu.

Czy planujesz obejrzeć ogłoszone dziś premiery na VOD?

Tagi: Film News Guy Ritchie Patryk Vega Zenek