19.11.2019 12:00

Badania sugerują, że 66% fanów chciałoby oglądać nowe filmy Marvela w domu, a nie w kinie

Serwis Flixed przeprowadził badania na grupie 1000 użytkowników, w którym zadał pytanie dotyczące oglądania nowych filmów. Zaskakująco, większość osób opowiedziało się za tym, że wolałoby to robić w domu.

Avengers (2012)
foto: kadr z filmu "Avengers"/Disney

Wraz ze startem platformy Disney+, fani Marvela są już bliżej otrzymania pierwszych seriali osadzonych w Marvel Cinematic Universe. W nich będziemy mogli zobaczyć bohaterów kinowych, ale także nowe postaci, które dopiero później przeniosą się na duży ekran. Disney jednak twardo trzyma się tego, że seriale będą pokazywane w telewizji, ale filmy nadal będą trafiały do kin. Jednak jak się okazuje, spora część fanów wolałaby zostać w domu, żeby zobaczyć to wszystko we własnym zaciszu.

Fani wolą oglądać nowe filmy w domu

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Flixed, około 66% z 1000 przebadanych stwierdziło, że wolałoby obejrzeć kolejny film z Marvel Cinematic Universe w swoim własnym domu. Jeszcze większe zainteresowanie oglądaniem filmów w domu zanotowano natomiast w przypadku produkcji od DC (aż 73%) oraz kolejnej części przygód Harry'ego Pottera - 75% badanych wolałoby obejrzeć nową historię o nastoletnim czarodzieju w swoim domostwie. 

Reżyserzy "Avengers: Endgame" odnieśli się do zarzutów Martina Scorsese wobec filmów MCU
Reżyserzy "Avengers: Endgame" odnieśli się do zarzutów Martina Scorsese wobec filmów MCU
Przeczytaj także Reżyserzy "Avengers: Endgame" odnieśli się do zarzutów Martina Scorsese wobec filmów MCU

W badaniu zapytano również o "Gwiezdne wojny". W przypadku kosmicznej sagi wyniki były takie same, co te MCU - 66% fanów wolałoby zobaczyć nowe filmy w swoim domu. Poniżej znajdziecie wykres z wynikami zdobytymi przez Flixed:

flixed

Warto zaznaczyć, że ponad połowa badanych stwierdziła, że chodzenie do kina nie wpływa na ich odbiór filmu lub tylko nieznacznie wpływa na niego pozytywnie. Wśród pytań zadanych przez Flixed znalazło się jeszcze to, które odnosi się do przyszłości platform streamingowych i ich rywalizacji z kinami.

Według ich wyników, aż 64% osób stwierdziło, że będzie chodziło do kina mniej ze względu na serwisy streamingowe (zwłaszcza HBO Max i Peacock, które mają zadebiutować w USA już w 2020 roku). Jedynie 6% zapowiedziało, że będzie chodziło do kina częściej, a pozostałe 30% stwierdziło, że nie wpłynie to na ich tendencje dot. chodzenia do kina.

Zobacz także: Netflix zorganizuje w Polsce specjalne wydarzenie przed premierą "Wiedźmina"

Tagi: News Marvel