Bandai tworzy "aktorski" film o... Pac-Manie. Czemu nie animację?

10.08.2022 11:58
Bandai tworzy "aktorski" film o... Pac-Manie. Czemu nie animację? Fot. zdjęcie poglądowe/Lemboet91/Shutterstock.com

W sieci pojawiły się informacje, że Bandai Namco zamierza zrobić aktorski film o Pac-Manie, żółtej kulce, która pożera wszystko na swojej drodze.

Pac-Man doczeka się aktorskiego filmu (?)

Pac-Man to wszystkożerna kreatura, którą zamknięto w labiryncie. Potem wrzucono do niego jeszcze duchy - wszystko po to, by bestia się z niego już nigdy nie wydostała. Żywot tego żółtego stworzenia ogranicza się do wiecznego pożerania wszystkiego na swojej drodze i unikania wspomnianych widm. Teraz Bandai Namco chce zrobić z tego komedię familijną. 

Polecamy

A tak przynajmniej podaje The Hollywood Reporter, który dodał jeszcze, że film ma być "aktorski" (czyt. "live-action"). Oznacza to, że Pac-Man będzie najprawdopodobniej albo jednym z koszmarów, który niczym Koryntczyk uciekł ze Śnienia, albo sformułowanie "live-action" zostało użyte w tym kontekście bardzo luźno.

Tak serio, to trochę żartujemy - pomysł na film o Pac-Manie zaproponował Chuck Williams, jeden z producentów niedawnych filmów o Jeży Soniku. Te zostały całkiem ciepło przyjęte, okazały się sukcesami komercyjnymi, a w produkcji jest już 3. część jego przygód, więc projekt summa summarum może mieć ręce i nogi (czy też w przypadku Pac-Mana buźkę i oczka). 

Plus, Pac-Mana widzieliśmy już w takich filmach jak "Pixele", czy nawet "Strażnicy Galaktyki 2", więc jak najbardziej można go przełożyć na wersję "live-action" (chociaż w tym pierwszym z filmów jest raczej przerażającym przedwiecznym bytem, a nie sympatycznym żółtym stworkiem z komedii familijnej). 

Do tej pory stworek doczekał się kilku adaptacji animowanych - takich jak serial animowany z 1982 roku, czy "Pac-Man and the Ghostly Adventures" z 2013 roku. Na razie nie wiemy zbyt więcej o nadchodzącej filmowej adaptacji "Pac-Mana", ale definitywnie poinformujemy was, jak pojawi się więcej detali na temat projektu.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.