20.09.2017 14:54

Barbarella powraca po 35 latach

Seksowna kosmiczna agentka ponownie zagości na kartach komiksu. Barbarella powraca po 35 latach przerwy. Wszystko z okazji 55. urodzin bohaterki.

Barbarella powraca po 35 latach
foto: EastNews/Paramount Pictures

Czas leci nieubłaganie! Bohaterka komiksów science fiction o zabarwieniu erotycznym autorstwa Jeana-Claude'a Foresta ponownie będzie przeżywać niesamowite przygody. Mowa oczywiście o kultowej Barbarelli, która zadebiutowała w 1962 roku, wywołując wielki skandal. Forest stworzył bowiem pierwszy europejski komiks przeznaczony dla dorosłych czytelników. Nowoczesne i wyzwolone kobiety ówczesnej Europy Zachodniej (panowie pewnie też) z podziwem śledzili międzyplanetarne podróże głównej bohaterki, które często kończyły się łóżkowymi podbojami. Nie trzeba było długo czekać i już 6 lat później powstała filmowa adaptacja z Jane Fondą w roli głównej.

W 2014 roku były plany stworzenia serialu o Barbarelli, ale nigdy nie doszły do skutku. Fani postaci i jej namiętnych przygód musieli uzbroić się w cierpliwość. W tym roku komiks Forest obchodzi 55. urodziny. Po 35 latach przerwy na kartach komiksu Barbarella przeżyje kolejne przygody

Na szczęście czas się jej nie ima i nadal jest młoda oraz urodziwa. Po raz pierwszy przygody bohaterki ukażą się w komiksie amerykańskim, nadkładem wydawnictwa Dynamite. Niestety oryginalny twórca nie żyje od prawie dwudziestu lat. Nowe historie napisze scenarzysta Mike Carey, który ma na swoim koncie takie tytuły, jak „Hellblazer”, „X-Men: Legacy”, czy „Lucifer. Za rysunki będzie odpowiadać Kenan Yarar. Nad nową serią czuwa Jean-Marc Lofficier

Szef i wydawca Dynamite Entertainment, Nick Barrucci, jest podekscytowany przywróceniem Barbarelli do świata komiksu. 

"

Jesteśmy ogromnie dumni być nie tylko pierwszym wydawnictwem, które przywraca tę ikoniczną postać po ponad 35 latach, ale również jako pierwsi amerykańscy wydawcy, ktrórzy mają zaszczyt brać udział w historii Barbarelli. Mając możliwość współpracy z tak wielkimi talentami, jak Mike Carey, który obecnie pracuje z artystyczną błyskotliwością Kenana Yarara, jesteśmy przekonani, że stworzyliśmy idealny zespół, który będzie kontynuował dziedzictwo. Nie mogę się nadziękować Jeanowi-Marcowi za dostąpienie tego zaszczytu.  "

Nowy komiks o zapomnianej bohaterce, która do dziś rozbudza wyobraźnię wielu czytelników, może spowodować przywrócenie jej dawnej świetności. Kto wie, może doczekamy się wkrótce kolejnej ekranizacji jej kosmicznych przygód? Na razie nie zdradzono szczegółów dotyczących komiksu. Zaprezentowano jedynie kilka pierwszych okładek serii.

Czy nowym twórcom uda się uchwycić ducha lat 60., jednocześnie unikając marnej podróbki twórczości Foresta i otarcia się o kicz? Nie oszukujmy się. W ciągu 50-ciu lat w świecie komiksu i na świecie w ogóle wiele się zmieniło. Dowiemy się w grudniu 2017 roku, kiedy pierwszy numer odświeżonych przygód Barbarelli trafi na sklepowe półki. To nie pierwsza próba przywrócenia świetności dawnej serii komiksowej. Niebawem premiera crossovera bohaterów DC z postaciami z kultowej powieści graficznej „Strażnicy.

Będziesz czytać nowy komiks o Barbarelli?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News