Polak zagrał w filmie „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”

Natalia Hluzow
01.10.2018 11:21
Fantastyczne zwierzęta 2|undefined Fot. Kadr z filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”

W nadchodzącym sequelu „Fantastycznych zwierząt” zobaczymy aktora polskiego pochodzenia. W kogo wcieli się Bart Soroczyński?

Premiera „Zbrodni Grindelwalda” zbliża się wielkimi krokami, a polscy fani historii ze świata Harry'ego Pottera, otrzymali właśnie dodatkowy powód, by czekać na nią z wypiekami na twarzy. Okazuje się, że prócz Eddiego Redmayne'a, Jude'a Law i Johnny'ego Deppa, w filmie zobaczymy także aktora polskiego pochodzenia.

Bart Soroczyński - Polak, który zagrał w „Fantastycznych zwierzętach 2”

O udziale Barta Soroczyńskiego w filmie o przygodach Newta Scamandera poinformowała stacja TVN w swoim programie śniadaniowym. I choć na portalu IMDB mężczyzna figuruje jako kanadyjski aktor, w rozmowie z reporterką Dzień Dobry TVN ujawnił, że urodził się w Polsce, a jego rodzice przenieśli się do Kanady, gdy miał 14 miesięcy. Pomimo wieloletniego przebywania zagranicą, Soroczyński mówi płynnie po polsku. Wyznał też, że chętnie wystąpiłby w rodzimej produkcji.

Bart Soroczyński wcieli się w postać Stebbinsa - czarodzieja z Ministerstwa Magii, którego zadaniem jest szpiegowanie Newta Scamandera. Aktor swoim udziałem w filmie pochwalił się też na Instagramie.

To nie pierwszy przypadek, kiedy pochodzący z Polski aktor trafił do amerykańskiej superprodukcji. Niedawno świat obiegła wieść o udziale Polaka w serialu „Gra o tron”. W słynnych zagranicznych filmach występowali też m.in. Daniel Olbrychski, Iza Miko i Izabela Scorupco.

„Fantastyczne zwierzęta 2” – kiedy premiera?

„Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnia Grindelwalda” to już druga pięciu planowanych części serii. Autorką scenariusza jest twórczyni Harry’ego Pottera, J.K. Rowling. Za reżyserię odpowiada David Yates, który na swoim koncie ma już kilka filmów ze świata Harry'ego Pottera.

W roli głównej ponownie wystąpi Eddie Redmayne. W gwiazdorskiej obsadzie filmu znaleźli się także Jude LawJohnny Depp, Ezra Miller, Zoe Kravitz, Alison Sudol, Katherine Waterston i Dan Fogler. 

„Fantastyczne zwierzęta 2” trafią do polskich kin 18 listopada 2018 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.