Bartłomiej Topa sługą bożym w zwiastunie filmu
Robert Skowronski
09.08.2016 12:51
Bartłomiej Topa sługą bożym w zwiastunie filmu Fot. kadr z wideo

Film określany jako polski odpowiednik „Kodu Da Vinci”, czyli „Sługi boże” w reżyserii Mariusza Gawrysia. Zobaczcie zwiastun dzieła.

Kryminał zadebiutuje w kinach 16 września 2016 roku. Na ekranie, w głównych rolach, zobaczymy Bartłomieja Topę, Julię Kijowską oraz Małgorzatę Foremniak. Towarzyszyć im będą Henryk Talar, Adam Woronowicz oraz Krzysztof Stelmaszyk.

Na czym będzie polegać fabuła dzieła opartego na scenariuszu Mariusza Gawrysia i Macieja Strzembosza? Obraz rozpoczyna się w myśl słów Alfreda Hitchcocka, że „film powinien zaczynać się od trzęsienia ziemi, potem zaś napięcie ma nieprzerwanie rosnąć”. Oto z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się młoda Niemka. Postępowanie w tej sprawie prowadzi komisarz Warski (Bartłomiej Topa). Do pomocy mu zostaje przydzielona także Ana Wittesch (Julia Kijowska), niemiecka policjantka o polskich korzeniach.

Warski nie wie, że Ana przyjechała do Wrocławia, by prowadzić inne, tajne dochodzenie. Na jaw wychodzi, że do miasta przybywa wysłannik watykańskiego banku, dr Kuntz (Krzysztof Stelmaszyk). Co łączy te wszystkie zdarzenia i tajemnicze wizyty ważnych osób? Warski i Ana muszą nauczyć się współpracować i wzajemnie sobie ufać, tym bardziej, że tymczasem z wieży kościoła rzuca się kolejna młoda kobieta.

Zobaczcie zwiastun filmu „Sługi boże”:

Bartłomiej Topa opowiedział o swojej kreacji policjanta dążącego do odkrycia prawdy o śmierci młodych kobiet:

Komisarz Warski jest samotnym wilkiem. Przekracza prawo, żeby chronić życie. O to w co wierzy walczy z całą determinacją, choć pewne tajemnice, być może, nie powinny zostać odkryte. To film dla osób poszukujących w kinie emocji i trzymających w napięciu historii. Wątki kryminalne, które zataczają szerokie kręgi, składają się na nieoczywistą fabułę i zagadkę, której rozwiązania trudno się domyślić.

Jak reżyser, Mariusz Gawryś, zachęca do obejrzenia „Sług bożych”?

Przy tworzeniu filmu dbaliśmy o pokazanie nasyconego niepokojem klimatu miasta. Zależało nam, by widzowie czuli narastający lęk, osaczenie, choć bezpośrednie źródło tych uczuć pozostaje ukryte.

Zobaczcie, jak wygląda plakat zapowiadający film:

z20516776Q,-Slugi-boze---plakat Fot. foto: materiały prasowe

Obraz ma mieć swoją premierę tego samego dnia w Polsce, ale także w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Docelowo dzieło ma trafić zagranicą do ponad 100 kin.

Jak Wam się podoba zwiastun „Sług bożych”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.