21.06.2016 10:10

Baśniowy zwiastun „Osobliwego domu Pani Peregrine” Tima Burtona

Ekranizacja książki Ransoma Riggsa z 2011 roku, którą na język filmu przetłumaczył Tim Burton zmierza do kin. Przed premierą możemy zobaczyć kolejny zwiastun „Osobliwego domu Pani Peregrine”.

Baśniowy zwiastun „Osobliwego domu Pani Peregrine” Tima Burtona
foto: kadr z wideo

W wymienioną w tytule kobietę wciela się Eva Green. Pani Peregrine to właścicielka tajemniczego sierocińca, który zamieszkują dzieci o niesamowitych umiejętnościach - niektóre potrafią latać, inne z kolei są niewidzialne. Wszyscy żyją tu w pętli czasowej tym samym oddzielając się od zwykłego świata i zapewniając sobie spokój od innych ludzi. Mieszkańcy domu są jednak zagrożeni przez tajemnicze istoty.

Do niecodziennej placówki trafia też 16-letni chłopiec o imieniu Jacob Portman. Podąża on za tajemniczą blondynką o imieniu Emma wprost do zatopionego statku. Tam zaś odnajduje portal przenoszący go do 1940 roku. Bohater okazuje się też posiadać magiczne moce i jest jedynym, który jest w stanie uchronić dom Pani Peregrine.

W obsadzie znaleźli się też Asa Butterfield, Ella Purnell, Chris O'Dowd, Allison Janney, Terence Stamp, Rupert Everett, Judi Dench i Samuel L. Jackson. Scenarzystką dzieła jest Jane Goldman („Kick-Ass”, „Kingsman: Tajne służby”), zaś muzykę tradycyjnie dla Tima Burtona skomponował Danny Elfman.

Udostępniony został już 1. zwiastun „Osobliwego domu Pani Peregrine”, który trafi do polskich kin 7 października 2016 roku. Tymczasem możemy zobaczyć kolejny trailer filmu:

Zwiastun pokazuje jak postać Evy Green przemienia się w ptaka. Aktorka opowiedziała o powstawaniu tej sekwencji:

"

Tim śmiał się przy kręceniu tej sceny. Boję się wysokości, a gram ptaka, co jest trochę paradoksem. Są tam zastosowane efekty komputerowe, ale musiałam sama wykonać salto. Wykorzystaliśmy też technologię motion capture. "

Eva Green już wcześniej współpracowała z Timem Burtonem przy filmie „Mroczne cienie” z 2012 roku. Zaowocowało to tym, że tym razem aktorka już wiedziała jak najlepiej jest się jej dogadać z reżyserem:

"

Wcześniej dużo rozmawialiśmy. Przesyłałam Timowi wiele zdjęć, bo myśli on w sposób wizualny. Tak się właśnie komunikowaliśmy. Przy tym dziele mówił, że jest to straszna Mary Poppins. Musieliśmy znaleźć sposób na pokazanie jak moja bohaterka mówi, jak przejawia swoją obsesję na temat czasu. Wysławia się bardzo szybko, przez co niektóre sceny były wyzwaniem, ale i zabawą, a z racji tego, że potrafi się zmienić w ptaka oglądałam dużo filmów przyrodniczych. "

Całej rozmowy z aktorką możecie posłuchać poniżej:

Co do innych projektów Tima Burtona, to wygląda na to, że reżyser jest zainteresowany nakręceniem „Soku z żuka 2”. Tym pomysłem zachwycona jest też Winona Ryder, a także Michael Keaton.

Jak Wam się podoba nowy zwiastun „Osobliwego domu Pani Peregrine”?

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny Osobliwy dom Pani Peregrine