Batman będzie klął - "Liga Sprawiedliwości" Zacka Snydera tylko dla dorosłych

15.12.2020 13:01
Batman będzie klął - "Liga Sprawiedliwości" Zacka Snydera tylko dla dorosłych Fot. Capital Pictures/EAST NEWS

Reżyser zdradził, że jego nadchodząca rozszerzona wersja filmu "Liga Sprawiedliwości" będzie zgoła inna od kinowej edycji - krwawa, nieco wulgarna i raczej nieprzyjazna dla dzieci.

Liga Sprawiedliwości tylko dla dorosłych? Tak twierdzi Zack Snyder

Zack Snyder wyjawił niedawno, że jego zdaniem reżyserska wersja "Ligi Sprawiedliwości" (tzw. Snyder Cut) zapewne będzie przeznaczony tylko dla widzów dorosłych ze względu na obecność przekleństw i graficznej przemocy. Jak sam stwierdził, Batman i Cyborg raczej nie zważają bardzo na słowa i bycie przyjaznym dla rodzin, podobnie zresztą jak złoczyńca Steppenwolf, który ma się dopuszczać rozcinania ludzi na pół. 

Polecamy

Jak wyjaśnił w rozmowie z Entertainment Weekly sam Zack Snyder: 

Ten film jest tak szalony, epicki i prawdopodobnie tylko dla dorosłych - to jest jedna z rzeczy, która najprawdopodobniej będzie miała miejsce. Moim zdaniem na pewno będzie dla dorosłych. Nie odzywali się do nas ludzie z MPAA (amerykański związek filmowców, odpowiedzialny za m.in. dostosowywania ograniczeń wiekowych do filmów), ale tak mi podpowiada rozum.

Polecamy

Snyder doprecyzował, które dokładnie elementy filmu miałyby "zasłużyć" na tak wysokie ograniczenie wiekowe:

Jest jedna scena, w której Batman rzuca "fuckiem". Cyborg nie jest zbyt zadowolony z tego, jak wygląda jego życie przed "Ligą Sprawiedliwości", przez co często mówi to, co mu leży na sercu. A Steppenwolf właściwie tnie ludzi w pół na prawo i lewo. Więc taka ocena od MPAA będzie prawdopodobnie za przemoc i wulgaryzmy.

Dla Snydera to nic nowego - jego poprzedni film "Batman v Superman" również doczekał się wersji "dla dzieci", która zadebiutowała w kinach, a później wersji "Ultimate", która przedłużała film o 30 minut, dodając również kilka scen i elementów zasługujących na ocenę R od MPAA (dla osób powyżej 17. roku życia).

Polecamy

Na razie data premiery "Zack Snyder's Justice League" nie została oficjalnie potwierdzona. Wiemy, że pojawi się na HBO Max.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.