19.07.2018 12:38

Batman chce dołączyć do uniwersum Marvela w nowej parodii przygotowanej przez Conana O'Briena

Conan O'Brien przygotował kolejną parodię w ramach swojego cyklu #ConanCon, który odbywa się z okazji Comic Conu w San Diego. Tym razem głównym bohaterem wideo jest Batman.

Batman chce dołączyć do uniwersum Marvela w nowej parodii przygotowanej przez Conana O'Briena
foto: kadr z wideo

Fani DC Films nie mają w ostatnich latach łatwego życia. Po zwieńczeniu trylogii Christophera Nolana, która zakończyła się w 2012 produkcją „Mroczny rycerz powstaje”, jedynym filmem, który zdobył ogólne uznanie widzów i krytyków, była solowa przygoda Wonder Woman. Między nimi powstały jeszcze trzy obrazy o herosach Detective Comics - „Człowiek ze stali”, „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” oraz „Legion Samobójców”, ale żaden z nich nie zdobył takiej ilości pozytywnych recenzji, co wspomniane wcześniej produkcje. 

W dużej mierze filmy DC były krytykowane przez zbyt poważne podejście do tematu superbohaterów, co powodowało, że oglądanie ich nie było zbyt przyjemne. Do tego dochodziły oczywiście jeszcze inne błędy filmowców, ale to właśnie bycie mrocznym na siłę stało się głównym obiektem żartów ze strony widzów. 

Batman chce trafić do Marvela

Ta przygnębiająca atmosfera, która jest obecna w filmach o bohaterach DC stała się uciążliwa dla jednego z członków Ligi Sprawiedliwości. Batman, bo to właśnie o niego chodzi, zauważył jak dobrze bawi się ekipa z sąsiedniego stolika, czyli Marvel. Wszystko to jest oczywiście żartem Conana O'Briena, który przygotował parodię opowiadającą o tym, jak to Mroczny Rycerz chciał dołączyć do superbohaterów z Domu M:

Wideo przedstawia Batmana, który nie może już wytrzymać z Supermanem, Aquamanem i Cyborgiem. Postanawia więc przesiąść się do stolika obok, który okupują Iron Man, Black Widow, Black Panther oraz Thor. Mroczny Rycerz widzi z daleka, jak Avengerowie świetnie spędzają czas śmiejąc się i dobrze się bawiąc. Bruce Wayne jest wręcz zdesperowany, aby do nich dołączyć. Po kilku minutach do rozmowy na scenę wchodzi Robin, który zaczyna obrażać zebranych przy stoliku bohaterów, kończąc swój wywód słowami „Fantastyczna Czwórka była do bani”.

Plany DC na przyszłość

DC planuje odkuć się swoimi nadchodzącymi filmami - pierwszy w kolejności jest „Aquaman”, który przypłynie do kin w grudniu 2018 roku. W kwietniu 2019 roku na ekranach pojawi się „Shazam!”, w listopadzie natomiast zobaczymy „Wonder Woman 1984”, czyli drugą solową przygodę dzielnej Amazonki Diany Prince.

Kamil Kacperski
Tagi: Batman