Batman i Joker we fragmencie animacji „Batman: The Killing Joke”

Robert Skowronski
07.07.2016 12:26
Batman i Joker we fragmencie animacji „Batman: The Killing Joke” Fot. kadr z wideo

Animacja o Mrocznym Rycerzu niedługo ujrzy światło dzienne. Wcześniej jednak możemy się zaznajomić z fragmentem filmu.

„Batman: The Killing Joke” bazuje na wydanym w 1988 roku komiksie autorstwa Alana Moore'a oraz Briana Bollanda o tym samym tytule. Z opowiedzianej historii dowiadujemy się o tym kim prawdopodobnie był Joker, nim wszedł na przestępczą ścieżkę i stał się niebezpiecznym psychopatą. Kontrowersje wzbudza m.in. zagadkowe zakończenie oraz scena brutalnej napaści Jokera na Barbarę, czyli córkę komisarza Gordona.

Obraz wyreżyserowany przez Sama Liu doczeka się swojej światowej premiery 25 lipca 2016 na Comic-Conie w San Diego, zaś dla polskich widzów będzie dostępny od 2 września 2016. Swoich głosów w animacji użyczyli m.in. Mark Hamill, czyli filmowy Luke Skywalker, jako Joker oraz Kevin Conroy w roli Batmana. Usłyszeć też będzie można Raya Wise'a jako komisarza Gordona, a także Tarę Strong - jej głosem przemówi Barbara Gordon, czy też jak kto woli Batgirl.

W udostępnionym klipie zdradzającym fragment „Batman: The Killing Joke” możemy zobaczyć sekwencję rozgrywającą się w zakładzie karnym Blackgate. Widzimy rozmowę w pokoju przesłuchań odbywającą się między Mścicielem z Gotham a Jokerem. Całość zaczyna się od 3:56:

Dzieło będzie oznaczone kategorią wiekową R, co jest przełomowym wydarzeniem w świecie animacji DC Comics. Mało tego przedstawiciele Warner Bros. Animation wyznali, że nie będą wprowadzać na rynek wersji ocenzurowanej. Szef studia stwierdził, że ta decyzja została podyktowana tym, że chciano pozostać jak najbliższej ducha pierwowzoru z kart komiksu. „Batman: The Killing Joke” będzie więc pierwszą animacją Warnera i DC Comics, która została przeznaczona dla starszych odbiorców. Batmanowi z kolei tylko raz przyznano R-kę. Miało to miejsce przy okazji rozszerzonej wersji filmu „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”.

Mark Hamill opowiedział o tym jak ponownie pracowało mu się nad rolą Jokera:

Szansa na współpracę z Kevinem Conroyem, moim ulubionym Batmanem, jest spełnieniem marzeń. „The Killing Joke” to pokazanie korzeni tego ikonicznego czarnego charakteru. Jestem bardziej niż przerażony powrotem do tej postaci.

Również Kevin Conroy nie szczędził ciepłych słów pod adresem swojego kolegi, który na ekranie staje się jego wrogiem:

Miałem ten wielki przywilej podkładać głos pod Batmana przez dłużej niż dwie dekady, a większość moich ulubionych momentów z tej pracy jest związanych z Markiem Hamillem. Zawsze sprawia, że chcę być lepszym aktorem. Jestem wstrząśnięty naszym powrotem do tych postaci, które pokażą się w jednej z najważniejszych historii o Batmanie i Jokerze wszech czasów.

Obraz ma obfitować w nowy wątek, który nie pojawił się w komiksie. Zobaczymy trwający kwadrans prolog poświęcony Barbarze Gordon. Jej postać zostanie rozbudowana bardziej niż w pierwowzorze. Tę decyzję wyjaśnił producent filmu, Bruce Timm:

15-minutowy prolog pojawi się dlatego, że komiks Moore'a jest zbyt krótki, by nakręcić na jego podstawie 90-minutowy obraz. Pogłębienie postaci Barbary Gordon ma też na celu poprawienie najczęściej krytykowanego elementu „Batman: The Killing Joke”, czyli tego, że tragedia, jaka spotyka bohaterkę, służy tu tylko do tego, by dwaj inni mężczyźni - Joker i Batman - mieli co robić.

Niedługo na ekranie zobaczymy też Jokera w interpretacji Jareda Leto, który zagra psychopatycznego błazna w „Legionie samobójców”. Obraz Davida Ayera będzie trwał 2 godziny i 10 minut, zdradzono także, że został oznaczony kategorią wiekową PG-13. Mogliśmy już zobaczyć zwiastun filmu, a także ten z utworem „Bohemian Rhapsody” z repertuaru Queen oraz humorystyczne spoty telewizyjne.

Jak Wam się podoba udostępniony fragment „Batman: The Killing Joke”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.