Batman i Superman na kwasie

Robert Skowronski
13.01.2016 14:43
Batman i Superman na kwasie Fot. kadr z wideo

Co poniektórzy zwiastują, że „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” będzie jednym wielkim żartem. Chyba jednak nie mają na myśli tego samego co twórcy tego prawdziwie zaskakującego trailera.

Superbohaterowie biegający po mieście w trykocie, a niekiedy też maską na twarzy? To nie brzmi poważnie. Zwłaszcza jak się do tego dorzuci fakt, że przybierają takie imiona jak Człowiek Nietoperz, Super Człowiek, Żelazny Człowiek i inne mniej lub bardziej absurdalne. A ich najwięksi wrogowie? Tu zaczyna się jeszcze większy cyrk i festiwal rodem z odpustu. W tym gabinecie osobliwości mamy a to psychopatycznego błazna, a to wielką jaszczurkę czy innych łysych gości pod krawatem.

Pomimo tych wszystkich absurdów zawartych w mitach o herosach z kart komiksów, reżyserzy adaptacji zeszytów Marvela czy DC Comics starają się uczynić z tych opowieści poważne dzieła dla dojrzałych odbiorców. Często im się to udaje, rzadziej ponoszą klęskę. Trzeba się jednak zgodzić z tym, że superbohaterowie mogą niektórym wydawać się komiczni.

Takie odczucia musieli zapewne mieć twórcy poniższej wariacji na temat trailera filmu „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”. W ich interpretacji wspomniany komizm został posunięty do ekstremum. Materiał wygląda jak surrealistyczne dzieło lub wytwór wyobraźni chorego umysłu, który doświadcza narkotycznych wizji.

Postmodernizm? Awangarda? Dadaizm?

Obraz w reżyserii Zacka Snydera trafi na rodzime ekrany 1 kwietnia 2016 roku (i będzie zapewne wyglądać inaczej niż na powyższym wideo). Krótką zajawkę „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” udostępniła wytwórnia Warner Bros. Pictures.

Fabuła skupi się na chęci poskromienia Supermana przez Batmana. W tym czasie świat rozważa jakiego typu superbohatera potrzebuje. Gdy herosi toczą własną wojnę, pojawia się nowe zagrożenie dla rodzaju ludzkiego.

W obsadzie znaleźli się m.in. Henry Cavill, Amy Adams, Gal Gadot, Jesse Eisenberg i Jeremy Irons. Ben Affleck wcielający się w Człowieka Nietoperza wyznał, że nie wyklucza możliwości wyreżyserowania dzieła o Batmanie.

Jak Wam się podoba przedziwny zwiastun filmu „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.