28.10.2019 12:28

Batman jest toksyczny i rujnuje DC? Tak twierdzi komiksowy twórca

DC Comics ma swoim zanadrzu Supermana i Batmana, którzy są najbardziej rozpoznawalnymi bohaterami komiksowymi na świecie. Według niektórych twórców, ich dominacja nie jest jednak zbyt zdrowa dla całej firmy.

Batman
foto: kadr z serialu/Warner Bros.

Tony Isabella jest twórcą superbohatera o pseudonimie Black Lightning. Niedawno artysta pracujący dla DC przyznał jednak, że nie jest fanem najpopularniejszego dziecka Detective Comics. I chociaż większość sukcesów marki jest spowodowane własnie popularnością Człowieka-Nietoperza, to Isabella zauważa jedną ogromną wadę tej "bat-manii". O co mu chodzi?

Twórca Black Lightning nie lubi Batmana

Artysta napisał na swoim Facebooku post, w którym stwierdził, że Batman rujnuje całe uniwersum DC przez to, że jest głównym bohaterem:

"

Mała rada - nie proście mnie o to, bym dołączał do grup albo przeglądał strony z Batmanem w swoim tytule. Kiedyś był moim ulubionym bohaterem. Teraz uważam, że jest toksyczny i rujnuje DC Comics. Sama firma rani siebie, przez to, że umieszcza Batmana w samym środku swojego wszechświata. "

Może to brzmieć nieco mocno, ale Tony Isabella nie jest znany ze swojej nieśmiałości. Nie mniej, twórca ma dużo racji - Bruce Wayne jest zwykle wszystko wiedzącym herosem, który ma rozwiązanie na wyjście z każdej sytuacji.

Foto: FADEL SENNA/AFP/East News
Foto: FADEL SENNA/AFP/East News
Przeczytaj także "Batman": czyim głosem będzie się inspirował Robert Pattinson kreując swojego bohatera?

Artysta może jednak być zadowolony z tego, że jego kreacja powoli zadomawia się w popkulturowym mainstreamie. Serial "Black Lightning" jest dla CW przebojem, a niedługo bohater pojawi się w wielkim crossoverze "Crisis on Infinite Earths", gdzie pojawią się również Arrow, Flash i Supergirl.

Batman ma natomiast chwilę filmowego przestoju. Najbliższą produkcją o Człowieku-nietoperzu jest "The Batman", który zadebiutuje w kinach już w czerwcu 2021 roku.

Zobacz także: Sztuczna inteligencja napisała scenariusz do filmu o Batmanie. Jest genialny!

Tagi: News Batman Superman