Batman jest toksyczny i rujnuje DC? Tak twierdzi komiksowy twórca

28.10.2019 12:28
Batman jest toksyczny i rujnuje DC? Tak twierdzi komiksowy twórca Fot. kadr z serialu/Warner Bros.

DC Comics ma swoim zanadrzu Supermana i Batmana, którzy są najbardziej rozpoznawalnymi bohaterami komiksowymi na świecie. Według niektórych twórców, ich dominacja nie jest jednak zbyt zdrowa dla całej firmy.

Tony Isabella jest twórcą superbohatera o pseudonimie Black Lightning. Niedawno artysta pracujący dla DC przyznał jednak, że nie jest fanem najpopularniejszego dziecka Detective Comics. I chociaż większość sukcesów marki jest spowodowane własnie popularnością Człowieka-Nietoperza, to Isabella zauważa jedną ogromną wadę tej "bat-manii". O co mu chodzi?

Twórca Black Lightning nie lubi Batmana

Artysta napisał na swoim Facebooku post, w którym stwierdził, że Batman rujnuje całe uniwersum DC przez to, że jest głównym bohaterem:

Mała rada - nie proście mnie o to, bym dołączał do grup albo przeglądał strony z Batmanem w swoim tytule. Kiedyś był moim ulubionym bohaterem. Teraz uważam, że jest toksyczny i rujnuje DC Comics. Sama firma rani siebie, przez to, że umieszcza Batmana w samym środku swojego wszechświata.

Może to brzmieć nieco mocno, ale Tony Isabella nie jest znany ze swojej nieśmiałości. Nie mniej, twórca ma dużo racji - Bruce Wayne jest zwykle wszystko wiedzącym herosem, który ma rozwiązanie na wyjście z każdej sytuacji.

Przeczytaj także

Artysta może jednak być zadowolony z tego, że jego kreacja powoli zadomawia się w popkulturowym mainstreamie. Serial "Black Lightning" jest dla CW przebojem, a niedługo bohater pojawi się w wielkim crossoverze "Crisis on Infinite Earths", gdzie pojawią się również Arrow, Flash i Supergirl.

Batman ma natomiast chwilę filmowego przestoju. Najbliższą produkcją o Człowieku-nietoperzu jest "The Batman", który zadebiutuje w kinach już w czerwcu 2021 roku.

Zobacz także: Sztuczna inteligencja napisała scenariusz do filmu o Batmanie. Jest genialny!

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.