05.06.2017 16:17

Batman reaguje na opinie o „Wonder Woman” w fanowskim wideo

Fani nie zaprzestają swojej beki z filmu „Batman v. Superman: Świt sprawiedliwości”. Tym razem postać grana przez Bena Afflecka sprawdza, jak „Wonder Woman” poradziła sobie u krytyków. 

Batman reaguje na opinie o „Wonder Woman” w fanowskim wideo
foto: kadr z filmu

Serwis Rotten Tomatoes niejednokrotnie oskarżany był o osłabienie potencjału komercyjnego filmu za sprawą niskiego wyniku podsumowującego wszystkie opinie krytyków. Jego najświeższymi „ofiarami” stały się „Słoneczny patrol” oraz „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara”. Jednak ta teza może być podważona przez trzy filmy z uniwersum DC: „Człowieka ze stali”, „Batmana v. Supermana: Świt sprawiedliwości” oraz „Legion samobójców”. Pomimo niskiego wyniku (odpowiednio 55%, 27% oraz 25%) okazały się dużymi hitami komercyjnymi. Stąd sporo napięcia towarzyszyło nadchodzącej premierze „Wonder Woman”. Jednak już wstępne recenzje zapowiadały, że jest nadzwyczaj dobrze.

W tej chwili film o amazońskiej wojowniczce Dianie (Gal Gadot) może się pochwalić notą 93% - 239 opinii jest pozytywnych, zaś zaledwie 17 negatywnych. Taki skok jakościowy w obrębie DC można przyjąć jako niemały szok. Wszyscy doskonale wiemy, jak było chociażby z „Batmanem v. Supermanem: Świtem sprawiedliwości”, który rozgniewał samego Mela Gibsona. Film cały czas pozostaje nieustanną inspiracją dla masy twórców, którzy tworzą wymyślne parodie. O jednej z nich pisaliśmy niedawno

Nic więc dziwnego, że sytuacja z „Wonder Woman” została skwapliwie wykorzystana przez fana o nicku African Rabbit, który zmontował wideo, gdzie widzimy Bruce’a Wayne’a (Ben Affleck) przeglądającego wynik filmu wyreżyserowanego przez Patty Jenkins. Mieliśmy już reakcje Wonder Woman oraz Batmana na zwiastun „Thora: Ragnarok”, to teraz dla odmiany coś wewnątrz DC: 

Materiał z filmu okazał się w tym wypadku idealnym gotowcem do nałożenia obrazków z Rotten Tomatoes. Jednak pomijając permanentnie smutnego Bena Afflecka, władze DC wreszcie mają z czego się cieszyć, bo wygląda na to, że „Wonder Woman” uratuje całe uniwersum. Dzięki temu problemy z solowym filmem o Batmanie zejdą na drugi plan, bo wreszcie pojawił się obraz, który generuje masę pozytywnych reakcji. 

Kamil Dachnij
Tagi: Batman v Superman: Świt sprawiedliwości Wonder Woman Ben Affleck