Solowy film Batmana znów opóźniony. Kiedy rozpoczną się zdjęcia?

Natalia Hluzow
19.03.2018 13:57
Solowy film Batmana znów opóźniony. Kiedy rozpoczną się zdjęcia? Fot. materiały prasowe z filmu "Batman: Początek"

Po 6 latach przerwy od ostatniego filmu poświęconego wyłącznie Mrocznemu Rycerzowi nowa produkcja... wciąż nie powstaje. Kiedy będziemy mieli szansę zobaczyć film „The Batman”?

Po ogromnym sukcesie trylogii Christophera Nolana, która trafiła na ekrany w latach 2005-2012, Warner Bros. zdecydował się zaprezentować nową wersję Batmana w 2016 roku za sprawą filmu „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”. W Człowieka-Nietoperza wcielił się wtedy Ben Affleck, który automatycznie zaskarbił sobie tą rolą taką samą ilość zwolenników co przeciwników. Aktor mimo wszystko powrócił w roli Bruce'a Wayne'a w filmie „Liga sprawiedliwości” w 2017 roku i planował też samodzielnie zrealizować jego solowy film, w którym ponownie wcieliłby się w postać Batmana. Ostatecznie zrezygnował jednak z tego pomysłu, a realizacja nowego filmu o Batmanie przypadła w udziale Mattowi Reevesowi. Reżyser „Cloverfield” i „Wojny o planetę małp” zapowiedział, że jego film będzie detektywistyczną opowieścią w stylu noir, która zostanie osadzona w tym samym filmowym świecie, co poprzednie filmy DC z Affleckiem w roli Mrocznego Rycerza, jednak nie zdążył wystartować z pracami w 2017 roku. Zapowiedziano więc, że zdjęcia do filmu rozpoczną się latem 2018 roku. Wszystko wskazuje jednak na to, że ten termin również nie zostanie dotrzymany...

„The Batman” - kiedy premiera?

Jak donosi portal Heroic Hollywood zdjęcia do filmu „The Batman” nie rozpoczną się przed 2019 rokiem. Oznacza to, że produkcji nie uda się trafić do kin w tej dekadzie i jej premiery możemy spodziewać się najwcześniej w 2020 roku. 

Wciąż nie wiadomo też, czy Ben Affleck ostatecznie zdecyduje się powrócić do roli Mrocznego Rycerza. Już w 2017 roku zaczął bowiem wycofywać się z pomysłu ponownego wcielanie się w tę postać, a Matt Reeves zaczął podobno rozglądać się za nowym kandydatem. Wśród plotek dotyczących tego, kto zastąpi Afflecka w roli Batmana, najczęściej pojawiają się nazwiska Jake'a Gyllenhaala i Jona Hamma, jednak nic nie zostało jeszcze potwierdzone. 

Nadchodzące filmy o superbohaterach DC

Decyzja o ponownym przesunięciu zdjęć, choć przykra dla fanów Bruce'a Wayne'a i jego mrocznego alter ego, wydaje się być dość zrozumiała. Aktualnie na różnych etapach produkcji znajdują się aż 4 filmy Warner Bros. o superbohaterach ze świata DC Comics. Jeszcze w tym roku, 21 grudnia 2018, na ekrany kin trafi solowy film Aquamana, właśnie trwają zdjęcia do „Shazam!”, którego premiera planowana jest na kwiecień 2019, zaś w okresie przygotowawczym znajdują się sequel „Wonder Woman” oraz film o Jokerze. Przy takim nagromadzeniu projektów w latach 2018/2019, trudno dziwić się, że „The Batman” pojawi się dopiero w 2020 roku. Należy też pamiętać, że nie ma tego złego... Dzięki późniejszej premierze Mroczny Rycerz może liczyć na mocniejsze wejście w 2020 roku, w którym nie będzie już takiego wysypu filmów DC, zaś pozostały do 2019 roku czas twórcy mogą wykorzystać, by jeszcze lepiej dopracować swoje dzieło. Z niecierpliwością czekamy na efekty!

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.