19.03.2018 13:57

Solowy film Batmana znów opóźniony. Kiedy rozpoczną się zdjęcia?

Po 6 latach przerwy od ostatniego filmu poświęconego wyłącznie Mrocznemu Rycerzowi nowa produkcja... wciąż nie powstaje. Kiedy będziemy mieli szansę zobaczyć film „The Batman”?

Batman
foto: materiały prasowe z filmu "Batman: Początek"

Po ogromnym sukcesie trylogii Christophera Nolana, która trafiła na ekrany w latach 2005-2012, Warner Bros. zdecydował się zaprezentować nową wersję Batmana w 2016 roku za sprawą filmu „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”. W Człowieka-Nietoperza wcielił się wtedy Ben Affleck, który automatycznie zaskarbił sobie tą rolą taką samą ilość zwolenników co przeciwników. Aktor mimo wszystko powrócił w roli Bruce'a Wayne'a w filmie „Liga sprawiedliwości” w 2017 roku i planował też samodzielnie zrealizować jego solowy film, w którym ponownie wcieliłby się w postać Batmana. Ostatecznie zrezygnował jednak z tego pomysłu, a realizacja nowego filmu o Batmanie przypadła w udziale Mattowi Reevesowi. Reżyser „Cloverfield” i „Wojny o planetę małp” zapowiedział, że jego film będzie detektywistyczną opowieścią w stylu noir, która zostanie osadzona w tym samym filmowym świecie, co poprzednie filmy DC z Affleckiem w roli Mrocznego Rycerza, jednak nie zdążył wystartować z pracami w 2017 roku. Zapowiedziano więc, że zdjęcia do filmu rozpoczną się latem 2018 roku. Wszystko wskazuje jednak na to, że ten termin również nie zostanie dotrzymany...

„The Batman” - kiedy premiera?

Jak donosi portal Heroic Hollywood zdjęcia do filmu „The Batman” nie rozpoczną się przed 2019 rokiem. Oznacza to, że produkcji nie uda się trafić do kin w tej dekadzie i jej premiery możemy spodziewać się najwcześniej w 2020 roku. 

Wciąż nie wiadomo też, czy Ben Affleck ostatecznie zdecyduje się powrócić do roli Mrocznego Rycerza. Już w 2017 roku zaczął bowiem wycofywać się z pomysłu ponownego wcielanie się w tę postać, a Matt Reeves zaczął podobno rozglądać się za nowym kandydatem. Wśród plotek dotyczących tego, kto zastąpi Afflecka w roli Batmana, najczęściej pojawiają się nazwiska Jake'a Gyllenhaala i Jona Hamma, jednak nic nie zostało jeszcze potwierdzone. 

Nadchodzące filmy o superbohaterach DC

Decyzja o ponownym przesunięciu zdjęć, choć przykra dla fanów Bruce'a Wayne'a i jego mrocznego alter ego, wydaje się być dość zrozumiała. Aktualnie na różnych etapach produkcji znajdują się aż 4 filmy Warner Bros. o superbohaterach ze świata DC Comics. Jeszcze w tym roku, 21 grudnia 2018, na ekrany kin trafi solowy film Aquamana, właśnie trwają zdjęcia do „Shazam!”, którego premiera planowana jest na kwiecień 2019, zaś w okresie przygotowawczym znajdują się sequel „Wonder Woman” oraz film o Jokerze. Przy takim nagromadzeniu projektów w latach 2018/2019, trudno dziwić się, że „The Batman” pojawi się dopiero w 2020 roku. Należy też pamiętać, że nie ma tego złego... Dzięki późniejszej premierze Mroczny Rycerz może liczyć na mocniejsze wejście w 2020 roku, w którym nie będzie już takiego wysypu filmów DC, zaś pozostały do 2019 roku czas twórcy mogą wykorzystać, by jeszcze lepiej dopracować swoje dzieło. Z niecierpliwością czekamy na efekty!

Natalia Hluzow
Tagi: News Batman Ben Affleck DC Comics