13.03.2020 12:48

"Beastie Boys Story" - zobaczcie zwiastun filmu dokumentalnego od Spike'a Jonze'a

Beastie Boys to jedna z tych grup, która zdobywała poklask nie tylko wśród fanów rapu i zwykłych słuchaczy, ale także fanów metalu. Historię zespołu postanowił opowiedzieć Spike Jonze.

"Beastie Boys Story" - zobaczcie zwiastun filmu dokumentalnego od Spike'a Jonze'a
foto: Everett Collection/East News

Spike Jonze postanowił stworzyć scenariusz i wyreżyserować dokument fabularny na podstawie występów z serii Beastie Boys Story, podczas której Mike Diamond i Adam Horovitz pojawiali się na scenie i opowiadali fanom historię swojej grupy. Film ma być zapisem i rozszerzeniem tego dokumentu - pojawią się w nim fragmenty archiwalnych, "domowych" filmików, a także wcześniej niepublikowane zdjęcia.

Zwiastun filmu o Beastie Boys

W produkcji pojawią się również fragmenty ze zmarłym w 2012 roku Adamem Yauchą. To właśnie jego zgon spowodował, że Beastie Boys postanowili zakończyć koncertowanie. Zwiastun zapowiada nam ciekawy film dokumentalny o trójce przyjaciół, którzy swoją muzyką dawali światu radość. Zobaczcie zapowiedź "Beastie Boys Story":

KISS
KISS
Przeczytaj także YouTube i Universal Music remasterują kultowe klipy. Nowe wersje teledysków KISS, Lady Gagi czy Meat Loaf są już dostępne

Tak brzmi natomiast oficjalny opis produkcji opublikowany przez Apple TV+:

"

Historia 3 przyjaciół, którzy zainspirowali nie tylko siebie, ale również świat. "Beastie Boys Story" pojawi się już 24 kwietnia na Apple TV+ i w wybranych kinach IMAX już 2 kwietnia. Mike Diamond i Adam Horovitz opowiedzą intymną, osobistą historię ich zespołu i 40 lat przyjaźni w nietypowym doświadczeniu dokumentu na żywo wyreżyserowanego przez ich przyjaciela i współpracownika, Spike'a Jonze'a. "

Premiera filmu jest planowana na 24 kwietnia 2020 roku na platformie Apple TV+. "Beastie Boys Story" ma być również pokazywane na ekranach kin IMAX w USA już od 2 kwietnia.

Założyciel wytwórni Def Jam oskarżony o gwałt. Molestował ponad 12 kobiet
Założyciel wytwórni Def Jam oskarżony o gwałt. Molestował ponad 12 kobiet
Przeczytaj także Założyciel wytwórni Def Jam oskarżony o gwałt. Molestował ponad 12 kobiet
Tagi: Beastie Boys News