09.10.2018 15:05

Będzie jeszcze więcej filmów i seriali oryginalnych Netfliksa. Platforma jest o krok od kupienia własnego studia produkcyjnego

Trwają ostatnie ustalenia dotyczące przejęcia ABQ Studios przez platformę Netflix. 

Będzie jeszcze więcej filmów i seriali oryginalnych Netfliksa. Platforma jest o krok od kupienia własnego studia produkcyjnego
foto: LIONEL BONAVENTURE/AFP/East News

Netflix rozrasta się z miesiąca na miesiąc i jak na razie końca nie widać. W ciągu kilkunastu lat forma rozwinęła się od małej wypożyczalni DVD w jedną z najpopularniejszych platform streamingowych na świecie. Netflix oferuje swoim widzom nie tylko znane i lubiane filmy oraz seriale, ale przede wszystkim własne produkcje stojące na wysokim poziomie. W ostatnich latach nastąpiła ekspansja na cały świat i wspieranie pomysłów twórców spoza USA. Dzięki temu za kilka miesięcy zobaczymy pierwszy polski serial stworzony dla Netfliksa. Obecnie szefowie przedstawiciele toczą negocjacje z właścicielami jednego z dużych studiów produkcyjnych. 

Netflix będzie miał własne studio produkcyjne

Jak donosi portal Bloomberg, szefowie Netfliksa dopinają na ostatni guzik umowę z właścicielami ABQ Studios. Dzięki temu zyskają w końcu własne studio. W mieszczącym się w Meksyku ABQ Studios powstawały takie produkcje jak „Avengers”, czy „Sicario”. Trudno w to uwierzyć, ale do tej pory Netflix korzystał z usług zewnętrznych firm produkcyjnych. W samym roku 2018 wydano na ten cel 8 miliardów dolarów. Tego typu system to nie tylko o wiele wyższe w ogólnym rozrachunku koszty produkcji, ale również obostrzenia, na przykład brak pełnych praw do danego dzieła (jak w przypadku „Orange is the New Black” czy „The Crown”). 

Netflix - przyszłość serwisu

Kiedy Netflix przejmie własne studio, zacznie jeszcze bardziej deptać po piętach konkurencji z Hollywood. Dla zwykłego widza oznacza to, że powstanie jeszcze więcej oryginalnych filmów i seriali, które trafią na platformę. Obecnie abonenci serwisu czekają na największe hity: 3. sezon „Daredevila”, finał „House of Cards” i kontynuację przygód dzieciaków z Hawkins, czyli serial „Stranger Things”. W roku 2019 zadebiutuje kolejna pozycja, która z góry skazana jest na sukces. Mowa o serialu „Wiedźmin”.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Netflix