13.06.2017 14:32

Będzie nowe „Rekinado”? Ogromne pszczoły w zwiastunie „Tsunambee: The Wrath Cometh”

Fani złych filmów mogą zacierać rączki, bo pojawił się nowy tytuł, który z miejsca wygląda jak guilty pleasure. 

Będzie nowe „Rekinado”? Ogromne pszczoły w zwiastunie „Tsunambee: The Wrath Cometh”
foto: kadr z filmu

Już dobre dwa lata czeka na swoją premierę horror „Tsunambee: The Wrath Cometh”, ale dzięki wytwórni Wild Eye Releasing, film trafi na platformę VOD 13 czerwca 2017 roku. Wyreżyserowany przez Milko Davisa, jest prawdopodobnie jednym z tych tytułów, które starają się wyciągnąć coś z fenomenu serii „Rekinado”. Jednak latające rekiny to jedno, zaś ogromne chmary pszczół i zdrowa dawka zombie to drugie.

Fabuła filmu opowiada o atmosferycznej katastrofie, po której Los Angeles pogrąża się w chaosie. Grupka ludzi ucieka z miasta i żeby przeżyć apokaliptyczne wydarzenia, musi nauczyć się ze sobą współpracować. Jednak nie są przygotowani na koszmar, który ich czeka – tornada zawierające tysiące ogromnych pszczół, mających na celu przyśpieszenie końca świata. Nie ma co ukrywać, że brzmi to niedorzecznie i jednocześnie zachęcająco.

Reżyser filmu nakręcił „Tsunambee” w swoim rodzimym mieście Colorado Springs i ten domowy klimat jest zauważalny w zwiastunie. Większość aktorów pochodzi stamtąd, w tym żona Davisa oraz jego najbliżsi przyjaciele. Żeby oddać klimat Los Angeles, reżyser kręcił sceny w rożnych miejscach wokół miasta przy pomocy niezawodnego green screenu. Jak stwierdził, jego film ma szczytny cel zachęcenia lokalnych twórców, aby sami spróbowali stworzyć swoje wymarzone projekty.

„Tsunambee” to kolejny dodatek do rosnącej listy dziwacznych filmów. Pisaliśmy wcześniej o mordercy w masce kaczki, Adolfie Hitlerze ujeżdżającym T. Rexa, księdzu zmieniającym się w dinozaura, olbrzymich mrówkach, czy krwiożerczym Gremlinie. Zatem jest grubo pod względem absurdalnych pomysłów fabularnych. Mordercze pszczoły to nic nowego w kinie, ale ich żądła chyba nigdy wcześniej nie zmieniały ludzi w zombie, zatem mamy tutaj zabawne połączenie nurtów animal attack z konwencją żywych trupów. 

Kamil Dachnij
Tagi: Zwiastuny Tsunambee