Będzie nowy film o X-Menach. Znamy tytuł i datę premiery

Kamil Dachnij
24.04.2017 13:49
Będzie nowy film o X-Menach. Znamy tytuł i datę premiery Fot. Kadr z video

20th Century Fox nie zamierza rezygnować ze swojej serii o słynnych mutantach. Ma powstać kontynuacja „X-Men: Apocalypse”, która zawita w kinach pod koniec 2018 roku. 

Jak feniks z popiołów, najsłynniejsza saga komiksowa X-Menów ponownie powstanie i uderzy w kina. Po spekulacjach odnośnie kontynuacji średnio przyjętego „X-Men: Apocalypse” z 2016 roku, 20th Century Fox ogłosiło, że film zatytułowany „X-Men: Dark Phoenix” będzie miał swoją premierę 2 listopada 2018 roku. To nie koniec wieści ze świata mutantów, bowiem ich uniwersum przepuści prawdziwe oblężenie na widzów: „The New Mutants” w reżyserii Josha Boone’a zaplanowane jest na 13 kwietnia 2018 roku, zaś „Deadpool 2” na 1 czerwca 2018 r.

Nie będzie to pierwszy raz, gdy historia Jean Grey, którą opanowuje istota o wielkiej mocy i zaczyna siać zniszczenie w całej galaktyce, zostanie zaadaptowana na ekrany kin. W 2006 roku próbę podjęto przy filmie „X-Men: Ostatni bastion”, ale rezultat pozostawiał wiele do życzenia. Do dziś ta część jest uważana za najgorszą z całej serii. Początkowo jej reżyserem miał być Bryan Singer, który nakręcił wówczas dwie pierwsze części. Lecz konflikt w harmonogramie zaprzepaścił szansę na domknięcie trylogii i jego pracę dokończył Brett Ratner. Jednak od czasu filmu „X-Men: Pierwsza klasa” z 2011 roku X-Meni mają nową chronologię, co pozwala na rewizję sagi o „Dark Phoenix”. Gdyby liczyć całą franczyzę, byłaby to 8 z kolei odsłona. 

Postać Jean Grey obecnie portretuje Sophie Turner, znana przede wszystkim z „Gry o tron”, i w filmie „X-Men: Apocalypse” mogliśmy poznać próbkę jej mocy. Producent i scenarzysta Simon Kinberg potwierdził, że film jest w fazie przygotowań i wyraził chęć jego wyreżyserowania. Jeszcze nie wiadomo, kto w nim wystąpi. Zważywszy, że niektórzy aktorzy nie wyrazili chęci powrotu do swoich ról, możemy spodziewać się kilku nowych nazwisk w obsadzie.

 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.