21.09.2017 10:04

„Belfer 2” - mordercza gra we wrocławskiej szkole. Kiedy premiera?

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun do długo wyczekiwanego drugiego sezonu serialu „Belfer”. Tym razem Paweł Zawada będzie musiał dowiedzieć się co tak naprawdę dzieje się we wrocławskiej szkole.

„Belfer 2” - mordercza gra we wrocławskiej szkole. Kiedy premiera?
foto: kadr z serialu

Serial stacji Canal+ „Belfer” okazał się wielkim hitem. Polscy twórcy dowiedli, że w naszym kraju też mogą powstawać dobre i co najważniejsze, trzymające w napięciu seriale kryminalne. Co prawda niektórych widzów rozczarowała końcówka, ale całość trzymała naprawdę wysoki poziom do samego końca. W ostatnim odcinku pojawiła się zapowiedź kolejnego sezonu. Nauczyciel Paweł Zawada (Maciej Stuhr) tym razem trafi do o wiele większej szkoły. Policja postawiła go w sytuacji bez wyjścia. Błyskotliwy nauczyciel musi zatrudnić się we wrocławskim liceum, inaczej może zostać oskarżony za łamanie prawa podczas śledztwa w Dobrowicach. Zawada ma za zadanie poznać niebezpieczne tajemnice, dotyczące uczniów placówki. 

W kwietniu 2017 roku pisaliśmy o pierwszych szczegółach fabuły drugiego sezonu „Belfra”. Pod koniec lipca zaprezentowaliśmy pierwszy teaser nowych przygód Pawła Zawady. Tym razem mamy dla Was pierwszy zwiastun serialu Canal+. W minutowym fragmencie kilku odcinków dzieje się naprawdę dużo.

Wiemy, że śledztwo nauczyciela będzie kontrolowane przez wrocławską policję. Jest trójka podejrzanych, którzy uwikłani są w niebezpieczną grę, która dla wielu jest tylko miejską legendą. O co chodzi? Czym po lekcjach zajmują się podejrzani uczniowie? Czy dojdzie do poważnej zbrodni? Dowiemy się już niedługo. Premiera pierwszego odcinka zapowiedziana została na 22 października 2017 roku.

W serialu oprócz Macieja Stuhra wystąpią młodzi aktorzy: Aleksandra Konieczna, Mirosław Haniszewski, Aleksandra Domańska, Krystian Pesta, Radosław Krzyżowski, Philippe Tłokiński, Anna Smołowik, Dorota Landowska, Agnieszka Wosińska, Joanna Sydor, Marek Kasprzyk, Maciej Brzoska i Arkadiusz Brykalski. Pojawią się też lepiej znane twarze, między innymi: Zofia WichłaczMichalina Łabacz, Eliza Rycembel oraz Szymon Piotr Warszawski. Za serial odpowiedzialni są nowi reżyserzy - Krzysztof Łukaszewicz oraz Maciej Bochniak. Scenariusz napisali: Monika Powalisz, Jakub ŻulczykBartosz Ignaciuk oraz Wojciech Bockenheim. Mamy nadzieję, że drugi sezon dotrzyma kroku temu, co mogliśmy oglądać przed rokiem i twórcy znowu odniosą wielki sukces. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Zwiastuny Maciej Stuhr Belfer