21.07.2017 10:02

„Belfer 2” w pierwszej zapowiedzi

Serial „Belfer” okazał się wielkim hitem stacji Canal+. W sieci pojawiła się pierwsza zapowiedź nowego sezonu popularnego kryminału.

„Belfer 2” w pierwszej zapowiedzi
foto

Kto zabił Asię Walewską? To pytanie było jesienią 2016 roku na ustach wielu Polaków. Premierowe odcinki pierwszego sezonu „Belfra” obejrzało średnio ponad 250 tysięcy widzów. Druga seria na pewno będzie się cieszyć jeszcze większym powodzeniem niż pierwsza. „Belfer” dał w końcu nadzieję, że w Polsce może powstać porządny  kryminał, nawet jeśli całymi garściami czerpie ze schematów pojawiających się w zagranicznych produkcjach. Stacja Canal+ udostępniła pierwszą zapowiedź nowej serii „Belfra”.

W krótkim zwiastunie widzimy Pawła Zawadzkiego, w którego ponownie wcielił się Maciej Stuhr. Nauczyciel skrada się pustym szkolnym korytarzem, zostawiając za sobą krwawą ścieżkę. W rękach niesie gaśnicę. Zza rogu słychać kroki i dźwięk przeładowanej broni. Zawadzki zatrzymuje się i podnosi przedmiot do góry, przygotowując się do ataku. Scena dzieje się we wrocławskiej szkole, do której tytułowy belfer został wysłany w finałowym odcinku pierwszego sezonu. Musi odkryć, kto toczy morderczą grę w prestiżowym liceum. Czyżby w nowym miejscu pracy Zawadzkiego doszło do masakry?

Oprócz Stuhra, w drugim sezonie „Belfra” wystąpią: Aleksandra Konieczna, Mirosław Haniszewski, Aleksandra Domańska, Krystian Pesta, Radosław Krzyżowski, Philippe Tłokiński, Anna Smołowik, Dorota Landowska, Agnieszka Wosińska, Joanna Sydor, Marek Kasprzyk, Maciej Brzoska i Arkadiusz Brykalski. Kluczowe postacie odegrają Zofia Wichłacz, Michalina Łabacz, Eliza Rycembel oraz Szymon Piotr Warszawski. Nowa seria dostała nowych reżyserów - Krzysztofa Łukaszewicza („Karbala”, „Lincz”) oraz Macieja Bochniaka („Disco Polo”). Za scenariusz odpowiedzialni są: Monika Powalisz, Jakub Żulczyk, Bartosz Ignaciuk oraz Wojciech Bockenheim.

Mamy nadzieję, że nowe miejsce, bohaterowie i reżyserzy nie zawiodą wiernych fanów serialu. Dokładna data premiery nie jest znana. Wiadomo jedynie, że „Belfer 2” pojawi się na antenie Canal+ jesienią 2017 roku.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Belfer