29.05.2017 14:42

Ben Affleck „imituje” głos byłego Batmana

Obecny odtwórca Człowieka Nietoperza bardziej poważany jest jako reżyser, aniżeli aktor. Filmik nakręcony na potrzeby Red Nose Day potwierdza dlaczego. 

Ben Affleck „imituje” głos byłego Batmana
foto: kadr z filmu

Nie jest łatwo być Benem Affleckiem w dzisiejszych czasach. Choć chwalony za reżyserię do takich filmów jak „Gdzie jesteś, Amando” i „Argo”, to aktorsko bywa u niego różnie. Gdy ogłoszono, że to właśnie on zostanie nowym Batmanem, w sieci rozpętała się prawdziwa burza. Wielu fanów nie wierzyło, że aktor będzie w stanie dobrze oddać słynnego superbohatera DC, tym bardziej po generalnie chwalonej grze Christiana Bale’a w trylogii Christophera Nolana.

Akurat rola Afflecka w „Batman v. Superman: Świt sprawiedliwości” to zapewne jeden z nielicznych plusów tego powszechnie krytykowanego obrazu, ale jest jeszcze wielu widzów, którzy nie są przekonani. W ramach Red Nose Day, który odbył się 25 maja 2017 roku, to prawdopodobnie dla nich nakręcono wideo, gdzie dzieciak prosi aktora, aby przemówił głosem Batmana, ale nie tego, o którym pomyślał nowy Bruce Wayne. Zobaczcie:

Rzecz została pomyślana jako żart, ale trudno nie zauważyć, że ostatnie słowa Afflecka o „niedostępności Christiana Bale’a” są powiedziane w dość emocjonalny sposób. Z drugiej strony aktor rozczarował dziecko bardzo nieudaną próbą oddania słynnego growlingu poprzedniego Batmana, więc zasłużył na odpowiednią ripostę.

Afflecka mogliśmy ostatnio podziwiać w podwójnej roli – jako reżysera i odtwórcy roli w filmie „Nocne życie” z 2016 roku. Przez dłuższy czas wiązano jego nazwisko z reżyserią osobnego filmu o Batmanie, ale dowodzenie ostatecznie przejął Matt Reeves, który znany jest ze swojej pracy przy „Ewolucji planety małp” z 2014 roku i wchodzącej na ekrany kin w lipcu 2017 roku „Wojny o planetę małp”. Jeszcze nie mamy konkretnych informacji, jak nowy Batman może wyglądać, ale być może pojawi się w nim Jared Leto jako Joker. Panowie wówczas będą mieli okazję zmazać wrażenie, jakie pozostawiły po sobie filmy „Legion samobójców” oraz „Batman v. Superman: Świt sprawiedliwości”. 

Co myślicie o Batmanie Afflecka?

Kamil Dachnij
Tagi: Batman Ben Affleck