24.07.2017 13:51

Ben Affleck jednak będzie Batmanem

Ben Affleck założy jednak po raz kolejny kostium Batmana. Po ostatnich doniesieniach aktor potwierdził, że nie zamierza rezygnować z postaci i wyraził to w dość ostrych słowach.

Ben Affleck jednak będzie Batmanem
foto: zdjęcie z filmu

Ben Affleck zmiennym jest - można by sparafrazować przysłowie, jeśli przyjrzeć się temu, co dzieje się wokół filmu „The Batman”. Początkowo aktor miał reżyserować najnowszą produkcję o solowych przygodach Mrocznego Rycerza. Na początku roku okazało się jednak, że za kamerą stanie kto inny. Padło na reżysera Matta Reevesa, który ostatnio zrobił „Wojnę o Planetę Małp”. Affleck nadal miał się wcielić w głównego bohatera. Ale w połowie lipca znowu zaczęły pojawiać się informacje o czarnych chmurach nad nowym filmem o Batmanie. Podobno Affleck zrezygnował z roli.

Aktor postanowił w końcu rozwiać wszelkie wątpliwości i na Comic Conie w San Diego dosadnie określił swoją rolę w filmie „The Batman”. Jego wypowiedź została nagrodzona gromkimi brawami.

"

Pozwólcie, że będę szczery. Jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Batman jest najbardziej zaj*****ą postać w jakimkolwiek uniwersum. Jest niesamowity. Jestem bardzo podekscytowany, że biorę w tym udział. To ku*****o niesamowite!  "

Affleck zostaje w obsadzie nowej ekranizacji Człowieka Nietoperza, ale nie oznacza to, że szybko zobaczymy sam film. Prace nadal trwają i będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, żeby przekonać się, czy nowy film Warner Bros. dosięgnie pięt filmom Burtona i trylogii Nolana. Zresztą twórcy zapowiedzieli, że zamierzają się inspirować ostatnimi trzema filmami o Batmanie. Sam Affleck z logo nietoperza na piersi na ekranie pojawi się już niedługo. Jest jedną z kluczowych postaci filmu „Liga Sprawiedliwości”, który niebawem ma premierę. Nowy zwiastun produkcji o grupie superherosów z kart DC został zaprezentowany podczas Comic Conu.

Polska premiera „Ligi Sprawiedliwości” została zapowiedziana na 17 listopada 2017 roku.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Batman