Ben Affleck nie będzie reżyserem filmu „The Batman”

Robert Skowronski
31.01.2017 10:51
Ben Affleck nie będzie reżyserem filmu „The Batman” Fot. kadr z filmu

Aktor, który w filmie Zacka Snydera wcielił się w Mrocznego Rycerza, a później sam miał nakręcić obraz o Mścicielu z Gotham, złożył broń.

Wydawało się, że „The Batman” w reżyserii Bena Afflecka z upływem czasu zaczyna coraz bardziej nabierać kształtów. Było już wiadomo, że na ekranie pojawi się Jeremy Irons, a głównym wrogiem Człowieka Nietoperza będzie Deathstroke, w którego miał się wcielić Joe Manganiello. Obsada najprawdopodobniej nie ulegnie zmianie, ale reżyserskie krzesło właśnie się zwolniło. Czy zajmie je Zack Snyder?

Affleck wyjawił, że zdjęcia ruszą już wiosną 2017 roku, zaś premiery możemy oczekiwać w lipcu 2018 roku. Jeżeli wciąż ma do tego dojść, to studio Warner Bros. musi szybko znaleźć zastępstwo dla Bena, który jednak wciąż pozostaje producentem oraz gwiazdą projektu. Oto co sam zainteresowany powiedział o swojej rezygnacji:

Są bohaterowie, do których należy specjalne miejsce w sercach milionów widzów. Odgrywanie tej roli wymaga ogromnego skupienia, pasji i pełnego poświęcenia. Stało się jasne, że nie mogę połączyć obu tych zajęć - reżyserowania i grania - w takim stopniu jaki jest potrzebny. Wraz ze studiem zdecydowałem się znaleźć partnera w kwestii reżyserii, który będzie współpracować ze mną przy tej ogromnej produkcji. Wciąż w tym jestem i robimy to, ale obecnie poszukujemy reżysera. Nadal pozostaję w pełni zaangażowany w ten projekt i czekam na powołanie go do życia dla fanów na całym świecie.

Być może ta decyzja został podyktowana wynikiem box office ostatniego dzieła wyreżyserowanego przez Bena Afflecka. Jego „Nocne życie” z końca 2016 roku przy budżecie wynoszącym 65 milionów zdołało w sumie zarobić zaledwie ok. 19 milionów dolarów.

Oświadczenie wydało również studio Warner Bros.:

W pełni popieramy decyzję Bena Afflecka i wciąż pozostajemy oddani pracy wraz z nim, by stworzyć solowy film o Batmanie.

Według nieoficjalnych informacji jest już kilku kandydatów na stanowisko reżysera projektu. Na szczycie listy znajduje się Matt Reeves, twórca „Wojny o planetę małp”. Podobno pod uwagę brany jest też Matt Ross, mający na koncie film „Captain Fantastic”, który jest nominowany do Oscara dla najlepszego aktora pierwszoplanowego dla Viggo Mortensena.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.