08.11.2017 12:12

Ben Affleck nie jest pewien, czy ponownie wystąpi w roli Batmana

Przyszłość Bena Afllecka jako Batmana znowu jest zagrożona. Okazuje się, że po udziale w solowym filmie o Mrocznym Rycerzu, w roli superbohatera być może zobaczymy kolejnego aktora. 

Ben Affleck nie jest pewien, czy ponownie wystąpi w roli Batmana
foto: kadr z filmu Legion Samobójców

Kiedy Ben Affleck został nowym filmowym Batmanem, fani komiksów mieli mieszane uczucia. Po raz pierwszy kolejną interpretację słynnego superbohatera mogliśmy zobaczyć w filmie „Batman v Superman: Świat sprawiedliwości”. Chociaż produkcja Zacka Snydera nie została odebrana, tak jak się spodziewano, wielu widzów było zachwyconych nowym Batmanem i Wonder Woman. Poza tym aktor, który od lat podkłada głos za animowanego Mrocznego Rycerza, ocenił bardzo pozytywnie rolę Afflecka.

Nowego Batmana mogliśmy zobaczyć (co prawda w małym epizodzie) również w filmie „Legion Samobójców”. Niebawem na ekrany kin wchodzi wyczekiwana „Liga Sprawiedliwości”, w której Mroczny Rycerz pełni ważną rolę i należy do trzonu grupy superbohaterów. Afflecka jako Batmana w pełnej krasie, zobaczymy jednak prawdopodobnie dopiero w roku 2018 w filmie o solowych przygodach zamaskowanego obrońcy Gotham. „The Batman” Matta Reevesa będzie 5. produkcją, w której aktor wystąpi w tej roli.

Wokół Afflecka i roli Batmana pojawiło się swego czasu sporo kontrowersji. Początkowo to aktor miał reżyserować solowy film. Kiedy oddał krzesło reżysera Reevesowi, słychać było plotki, że Affleck zrezygnował również z głównej roli. Jednak podczas San Diego Comic Con 2017, gwiazdor w dosadny sposób dał do zrozumienia, że nie zamierza porzucać czarnej peleryny ze spiczastymi uszami. Jednak nowe wątpliwości co do przyszłości Afflecka w roli Batmana, pojawiły się za sprawą wywiadu przeprowadzonego przez Extra. Aktor w dość zbywający sposób odpowiedział na pytanie o jego losy w DECU.

"

Mark Wright: Ile razy grałeś Batmana? 3? 

Ben Affleck: Cóż, jeśli liczyć „Legion Samobójców”, to tak. 

Mark Wright: A ile razy zobaczymy cię jeszcze w tej roli? Co najmniej 5?

Ben Affleck: Nie wiem. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość. "

Czy te słowa i sposób ich wypowiedzenia wskazują na to, że Affleck czuje się zagrożony? O filmie Reevesa wiadomo do tej pory naprawdę niewiele. Postać Batmana przypomina trochę Jamesa Bonda. Filmowcy nie przywiązują się do jednego aktora, który wciela się w bohatera. Na przestrzeni ostatnich 3 dekad w Mrocznego Rycerza wcieliło się już wielu aktorów. Czy niebawem zobaczymy kolejną, zupełnie nową kreację? Póki co, pozostaje nam czekać i pójść do kina na „Ligę Sprawiedliwości”, która zadebiutuje już 17 listopada 2017 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Batman Batman v Superman: Świt sprawiedliwości Liga Sprawiedliwości Ben Affleck News Suicide Squad