Ben Affleck nie wystąpi w filmie "The Batman". Poznaliśmy datę premiery produkcji

Kamil Kacperski
31.01.2019 11:31
Ben Affleck nie wystąpi w filmie "The Batman". Poznaliśmy datę premiery produkcji Fot. materiały prasowe

Ben Affleck oficjalnie potwierdził, że przekazuje pałeczkę Bruce'owi Wayne'owi nowej generacji - aktor podzielił się na Twitterze nowymi informacjami nt. filmu "The Batman". 

Stało się. Po długich miesiącach oczekiwań, Ben Affleck oficjalnie potwierdził, że po występie w 3 filmach DC Universe ("Batman v Superman", "Suicide Squad" i "Liga Sprawiedliwości") postanowił odwiesić pelerynę i maskę. Informacja spotkała się z mieszaną reakcją ze strony fanów. Na pocieszenie możemy dodać, że reżyser Matt Reeves podał datę premiery filmu zatytułowanego roboczo "The Batman". 

Ben Affleck nie będzie już Batmanem

Affleck udostępnił na swoim Twitterze link do artykułu portalu Deadline, w którym napisano o dacie premiery i zmianach obsadowych w "The Batmanie". Aktor życzył powodzenia przyszłemu Bruce'owi Wayne'owi, Mattowi Reevesowi oraz zdradził, że nie może się doczekać, aż zobaczy film na ekranie kin:

Jestem podekscytowany "The Batmanem", który wyjdzie latem 2021 roku i zobaczeniem wizji Matta Reevesa przeniesionej do życia.

Niestety, na razie nie wiemy, kto zastąpi Bena Afflecka w roli Batmana. Wciąż nie znamy też odpowiedzi na pytanie: czy taki sam los spotka Henry'ego Cavilla, który w "Człowieku ze stali" rozpoczął całe filmowe uniwersum DC?

Przeczytaj także

Matt Reeves o Batmanie

Matt Reeves, czyli reżyser "The Batmana" opowiedział The Hollywood Reporter o planach dotyczących jego filmu o bohaterze DC:

To historia opowiedziana z perspektywy Batmana, utrzymana w klimacie noir. Jest w całości poświęcona jemu - będzie ekscytująca, ale jednocześnie emocjonalna. To będzie Batman w trybie detektywistycznym. Komiksy mają bogatą historię w tym aspekcie. On jest najlepszym detektywem na świecie, ale na razie nikt tego nie pokazał w filmie. Chciałbym, żeby ten film skupił się na podróży, w której Bruce musi znaleźć przestępców i rozwiązać jakieś morderstwo. To pozwoli nam na zbudowanie ciekawego bohatera.

Zobacz także: >> Batman: filmy i seriale o superbohaterze <<

Reeves zdradził również, że niedługo ruszy proces castingów do filmu "The Batman". Zapowiedział też, że w jego produkcji pojawi się cała Galeria Łotrów Batmana. Kto konkretnie? Tego akurat reżyser nie powiedział:

Będzie Galeria Łotrów. Proces obsadzania postaci rozpocznie się już niedługo. Zaczynamy tworzyć plan bitwy. W wolnym czasie sprawdzam jeszcze scenariusz i na dniach rozpoczniemy wdrażać do życia pewne koncepty i powoli zaczniemy tworzyć film.

Zgodnie z zapowiedziami Bena Afflecka i Matta Reevesa, "The Batman" trafi do kin latem 2021 roku. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.