24.02.2020 14:44

Ben Affleck skomentował wybór Roberta Pattinsona na nowego Batmana. Co sądzi o młodym aktorze?

Twórcy filmu "The Batman" pokazali, jak Roberta Pattinson wygląda w stroju Batmana. Rolę kolegi po fachu postanowił skomentować Ben Affleck, który do niedawna wcielał się w Mrocznego Rycerza.

Ben Affleck
foto: Rex Features/East News

Kiedy Ben Affleck ogłosił, że nie zobaczymy go już w stroju Batmana, fani DC zaczęli zastanawiać się, kto zagra w nadchodzącym solowym filmie o Mrocznym Rycerzu. W końcu Matt Reeves wybrał swojego kandydata. Okazał się nim Robert Pattinson. Aktor, znany głównie z sagi "Zmierzch" przez wielu został skreślony na starcie. Nie ma jednak co chwalić dnia przed zachodem słońca. Jak Affleck ocenia młodszego aktora, który go zastąpił?

"The Batman" - Ben Affleck skomentował wybór Roberta Pattinsona.

Affleck początkowo miał nie tylko grać w solowych przygodach Batmana, ale również reżyserować film. Finalnie zrezygnował z roli ze względu na problemy osobiste. Jednym z poważniejszych były problemy z alkoholem, o których szczerze opowiedział w niedawnym wywiadzie z New York Times.

Ben Affleck
Ben Affleck
Przeczytaj także Ben Affleck zdradził, dlaczego przestał grać Batmana: "Zapiłbym się na śmierć"

Batman nadal jest jednak na świeczniku, ponieważ ruszyły zdjęcia do filmu, w którym dotychczasowego odtwórcę obrońcy Gotham City zastąpi Pattinson. W sieci pojawiły się pierwsze materiały, ukazujące aktora w kostium superbohatera.

Roert Pattinson
Roert Pattinson
Przeczytaj także Robert Pattinson jako Batman na pierwszym zakulisowym materiale z planu [WIDEO]

Z tego powodu Affleck w rozmowie z Jakiem Hamiltonem został zapytany, jak ocenia Pattinsona w nowej roli.

"

Myślę, że Robert jest wielkim aktorem. Zrobi to świetnie. (...) Ten film zasługuje, by został zrobiony przez kogoś, kto zabiłby za nakręcenie go i nie może się tego doczekać. W tamtym czasie to nie byłem ja, więc odpuściłem. "

Affleck promuje obecnie swój najnowszy film "The Way Back" - dramat sportowy w reżyserii Gavina O'Connora, opowiadający o uzależnionym od alkoholu byłym gwiazdorze koszykówki, który stracił całą swoją rodzinę. Próbuje zacząć od nowa, zatrudniając się jako trener w liceum, do którego sam uczęszczał.

Robert Pattinson jako Batman
Robert Pattinson jako Batman
Przeczytaj także "The Batman" - zdjęcia z planu pokazują pełen strój Mrocznego Rycerza Roberta Pattinsona [FOTO]

"The Batman" - kiedy premiera?

Twórcy przygotowali również obsadę pełną gwiazd - oprócz Pattinsona w filmie pojawią się również m.in.Colin Farrell, Zoe Kravitz, Andy Serkis, Paul Dano, Jeffrey Wright, czy John Turturro. Premiera "The Batman" ma się odbyć w czerwcu 2021 roku.

"The Batman" - Bruce Wayne jest atakowany przez gang z Gotham na zdjęciach z planu

Zobacz też: "The Batman": Robert Pattinson jest gotowy na poprowadzenie postaci w zupełnie nowym kierunku

Tagi: Film Batman Ben Affleck Robert Pattinson