19.02.2020 09:48

Ben Affleck zdradził, dlaczego przestał grać Batmana: "Zapiłbym się na śmierć"

Ben Affleck w końcu przerwał milczenie na temat rezygnacji z roli Batmana. Plotkowało się, że przyczyna tkwiła w problemie alkoholowym. Jak było naprawdę?

Ben Affleck
foto: SplashNews.com/East News

W 2021 roku zobaczmy nowe wcielenie Batmana. Dotychczas w herosa DC wcielał się Ben Affleck, ale w 2019 roku oficjalnie ogłoszono, że zastąpi go Robert Pattinson. Gwiazdor w końcu wyznał, dlaczego zrezygnował z roli Mrocznego Rycerza.

Ben Affleck o zrezygnowaniu z roli Batmana

Gwiazdor udzielił wywiadu w The New York Times, opisując swoje zmagania z chorobą alkoholową, rozwodem z Jennifer Garner oraz negatywnym przyjęciem filmu "Liga Sprawiedliwości". Te trzy czynniki były głównym powodem, dla którego Affleck postanowił porzucić maskę i pelerynę obrońcy Gotham City oraz reżyserię solowego filmu o Batmanie. 

"

Pokazałem komuś scenariusz "The Batman". Powiedzieli mi: "Według nas scenariusz jest dobry, ale myślę, że zapijesz się na śmierć, jeśli będziesz musiał przechodzić przez to jeszcze raz". "

Affleck wystąpił jako Batman w trzech produkcjach Warner Bros.: "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości", "Liga Sprawiedliwości" i gościnnie w "Suicide Squad". Początkowo miał być nie tylko gwiazdą pierwszego od wielu lat solowego filmu o Batmanie, ale również pisać scenariusz oraz reżyserować produkcję. Z miesiąca na miesiąc pojawiały się informacje, że Affleck rezygnował z kolejnych funkcji przy produkcji, aż w końcu w styczniu 2019 roku oficjalnie porzucił rolę Batmana.

Ben Affleck (Batman v Superman: Świt sprawiedliwości)
Ben Affleck (Batman v Superman: Świt sprawiedliwości)
Przeczytaj także Ben Affleck wyjaśnił, dlaczego nie gra już Batmana

"The Batman" - kiedy premiera?

Problemy Afflecka spowodowały, że producenci musieli zmienić całą koncepcję wokół solowej produkcji o Batmanie. Zdecydowano, że historia opowie o młodym herosie, którego wcieli się Robert Pattinson. Za scenariusz i reżyserię odpowie Matt Reeves. Zdjęcia do filmu już ruszyły. W pozostałych rolach wystąpią Jeffrey Wright (komisarz Gordon), Zoe Kravitz (Selina Kyle/Catwoman), Paul Dano (Riddler), Andy Serkis (Alfred Pennyworth), Colin Farrell (Penguin) oraz John Turturro (Carmine Falcone). Produkcja Warner Bros. trafi do kin 25 czerwca 2021 roku.

Roert Pattinson
Roert Pattinson
Przeczytaj także Robert Pattinson jako Batman na pierwszym zakulisowym materiale z planu [WIDEO]

Zobacz też: "The Batman": Robert Pattinson jest gotowy na poprowadzenie postaci w zupełnie nowym kierunku

Tagi: Film Batman Ben Affleck DC Universe