05.03.2019 09:30

Ben Affleck zdradził szczegóły filmu "The Batman". Co zobaczymy w solowej produkcji o Mrocznym Rycerzu?

Chociaż Be Affleck nie będzie już występował jako Batman i nie pojawi się w powstającym solowym filmie o herosie, zdradził pewne szczegóły dotyczące produkcji.

Ben Affleck (Liga Sprawiedliwości)
foto: kadr z filmu Liga Sprawiedliwości

Na początku 2019 roku potwierdziły się przypuszczenia fanów filmów na podstawie komiksów DC. Ben Affleck nie będzie już grał Batmana, mimo że wystąpił w tej roli w trzech produkcjach rozgrywających się w świecie DCEU. Miłośnicy Mrocznego Rycerza zastanawiają się, który aktor przejmie schedę po Afflecku. Chociaż pojawili się różni kandydaci do roli obrońcy Gotham, na razie nic nie jest pewne. Affleck zdradził jednak w jednym z wywiadów szczegóły filmu "The Batman" i tym samym potwierdził pewne przewidywania fanów. 

"The Batman" - Ben Affleck zdradził informacje na temat nowego Batmana

Gwiazdor promuje obecnie swój nowy film pod tytułem "Triple Frontier". Z tego powodu udziela wielu wywiadów. Dziennikarze nie mogą nie wykorzystać sytuacji i pytają o rolę Mrocznego Rycerza. W jednym z nich wyznał, dlaczego już nie gra Batmana.

Ben Affleck (Batman v Superman: Świt sprawiedliwości)
Ben Affleck (Batman v Superman: Świt sprawiedliwości)
Przeczytaj także Ben Affleck wyjaśnił, dlaczego nie gra już Batmana

W najnowszym udzielonym dla Entertainment Tonight Canada Affleck zdradził pewne informacje dotyczące nowego aktora, który zagra herosa DC. 

"

Czekam z niecierpliwością na ten film. Ma świetnego reżysera. Robią kawał dobrej roboty. Nie chcę niczego zdradzić, ale mają młodą wersję, dopiero stawiającą kroki wersję młodszego kolesia... Jestem pewien, że to będzie świetne.  "

Słowa Afflecka potwierdzają, że reżyser filmu "The Batman" Matt Reeves, postanowił zaangażować młodszego aktora do głównej roli. Oznacza to, że solowa produkcja o Mrocznym Rycerzu będzie raczej przypominać film Christophera Nolana "Batman: Początek", gdzie tez dużą rolę pełniły początki obrońcy Gotham. Trochę kłóci się to z wizją Zacka Snydera, który celowo obsadził Afflecka w filmie "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości", by ukazać starszą, bardziej zgorzkniałą wersję superbohatera. Przedstawiciele Warner Bros. postanowili jednak odejść od formuły ściśle powiązanego ze sobą świata filmowego, jaki reprezentuje Marvel Studios. 

"The Batman" - kiedy premiera?

Na razie szczegóły fabularne filmu są objęte tajemnicą. Prawdopodobnie głównym przeciwnikiem Batmana będzie Deathstroke. "The Batman" ma ukazać detektywistyczne umiejętności Mrocznego Rycerza. Mimo że o produkcji wiadomo niewiele, znamy już planowana datę jej premiery. "The Batman" ma trafić do kin 25 czerwca 2021 roku. 

>>Zobacz też: Kto był najlepszym Batmanem w historii kina? [SONDA]<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Batman Liga Sprawiedliwości Ben Affleck DC Comics